Transport do Polski po wypadku

Polska służba zdrowia nie przewiduje pokrywania kosztów transportu medycznego spoza naszych granic. Dlatego konieczne jest wykupowanie ubezpieczenia turystycznego, w skład którego wchodzi właśnie pakiet medyczny, który w podstawowym nawet ubezpieczeniu pozwala pokryć takie koszty.

Międzynarodowy transport zwłok oraz międzynarodowy transport zwłok lub transport medyczny chorego nie jest niestety tani, są to ogromne koszty, których przeciętny turysta z Polski nie jest w stanie ponieść bez ubezpieczenia wykupionego przed wycieczką w towarzystwie ubezpieczeniowym. Warto wiedzieć, że jeśli nasza rodzina już spodziewa się naszej śmierci na podstawie informacji, jakie uzyskuje ze szpitala poza granicami kraju, nie może wykupić ubezpieczenia, które będzie zapewniało transport zwłok w pakiecie, bowiem ubezpieczenie wykupuje się jeszcze przed wyjazdem na wakacje.

Żaden ubezpieczyciel nie chce niestety podpisywać umowy z osobą, co do której jest duże prawdopodobieństwo objęcia jej kosztowną ochroną ubezpieczeniową. Jakiej wysokości kosztów należy się spodziewać? Jeśli stanie ci się coś niebezpiecznego w Egipcie, będziesz musiał zapłacić nawet dziewięćdziesiąt tysięcy złotych za transport medycznym samolotem do Polski. Lekarz jest w stanie jedynie ocenić jaki transport jest ci potrzebny.

Jeśli w sytuacji transportu będziesz nieprzytomny, może okazać się, że właśnie będzie wchodził w grę jedynie transport specjalnie do tego przystosowanym samolotem razem z obsługą medyczną. W sytuacji zagrożenia życia i oczekiwania na kolejne operacje już w naszym kraju, które mają na celu ratowanie zdrowia nie liczy się żadna cena, jednakże można w ten sposób zadłużyć się już na resztę życia. Dlatego warto wykupować ubezpieczenia turystyczne.

http://artelis.pl/artykuly/56895/Erotyzacja-smierci---naprawde


O autorze

© 2011 Artykulis.pl