Neurochirurgia kręgosłupa

Kręgosłup jest niezwykle ważnym elementem budowy ciała człowieka, zapewniając mu równowagę, amortyzując wstrząsy, chroniąc rdzeń kręgowy itd. Coraz więcej osób zmaga się z dolegliwościami bólowymi, wynikającymi m.in. z dyskopatii lędźwiowej lub szyjnej czy przepukliny. W zależności od tego, jak poważny jest problem (choroba zwyrodnieniowa czy poważny uraz z uszkodzeniem rdzenia kręgowego), współczesna medycyna musi mierzyć się z wyzwaniami i szukać nowych rozwiązań radzenia sobie z nimi.

Neurochirurgia kręgosłupa

Ból jest dla organizmu sygnałem ostrzegawczym, którego nie wolno lekceważyć. Konsultacja ze specjalistą jest niezbędna – problem raczej sam nie zniknie. Nowoczesna neurochirurgia kręgosłupa pozwala skutecznie działać w obrębie wszystkich odcinków kręgosłupa i uzyskiwać bardzo zadowalające efekty.

W profesjonalnych szpitalach i klinikach możemy liczyć na leczenie operacyjne różnego rodzaju schorzeń – zarówno metodami tradycyjnymi, takimi jak np. fenetracja, jak i nowoczesnymi metodami małoinwazyjnymi (np. koblacja, endoskopia, zabiegi laserowe, wertebroplastyka itd.).

W ostatnich latach odnotowano znaczący postęp technik neurochirurgicznych, pozwalających nie tylko zlikwidować dolegliwości bólowe, ale również przywrócenie prawidłowego funkcjonowania kręgosłupa. Spadł odsetek powikłań pooperacyjnych, skrócił się także czas dochodzenia do zdrowia. Pacjenci operowani w ramach nowoczesnych procedur małoinwazyjnych są wypisywani ze szpitala po 24 godzinach od zabiegu, mogąc powrócić na swojej normalnej aktywności już kilka dni później.

Wszystkie te atuty, w połączeniu z wyższą skutecznością leczenia powinny być najlepszą rekomendacją dla wszystkich pacjentów, cierpiących z powodu bólu kręgosłupa, wahających się nad wizytą u specjalisty i odkładających ją ciągle na później. O autorze

CM Gamma - neurochirurgia kręgosłupa

© 2011 Artykulis.pl