Krioterapia a aparaty do krioterapii

Może się odbyć miejscowo bądź ogólnie. W krioterapii miejscowej wykorzystuje się aparaty do krioterapii. Mogą być one albo małe, przenośne bądź też już bardzo duże, które stosowane są w szpitalach do kriochirurgii.


Zastosowanie aparatów do krioterapii jest szerokie. Przede wszystkim leczenie, czyli na przykład zapalenie stawów, zmiany dermatologiczne, a nawet nowotworowe traktuje się zimnem po to by te chorobowe tkanki zniszczyć. Następnie aparaty do krioterapii stosuje się w przypadku urazów mięśni i ścięgien, a więc głównie w sporcie wyczynowym.

Taka terapia jest bardzo skuteczna. Zawodnik, który doznał urazu w trakcie meczu na przykład, może dokończyć ten mecz bez poczucia bólu. Krioterapia ma też zastosowanie w szeroko pojętej odnowie biologicznej. Z tym, że w tym przypadku stosowana jest częściej krioterapia ogólna, czyli pacjent po prostu wchodzi do kriokomory i jego całe ciało poddawane jest działaniu niskiej temperatury.

Sprzęt do krioterapii to dość spory wydatek dla szpitala czy salonu odnowy biologicznej, ale bywają właśnie małe, przenośne aparaty, które w wielu przypadkach bardzo dobrze się sprawdzają. Większe aparaty mają już zastosowanie raczej medyczne. Jednakże dzięki tej metodzie można szybciej wyzdrowieć. Jest ona bowiem nieinwazyjna i bezkrwawa. Tradycyjna chirurgia niestety jest dla pacjenta często wielodniowym przebywaniem w szpitalu no i jest bolesna. Tutaj tego samego dnia wraca się do domu. Nie ma blizn, ran i bólu. Oczywiście skutki uboczne mogą wystąpić, ale jest to ryzyko w przypadku praktycznie wszystkich form leczenia.


Krioterapia jak widać ma nie tylko szerokie zastosowanie, ale po prostu jest korzystną terapią dla pacjenta. Nie tylko nieinwazyjną, ale też bezbolesną. Poza tym korzyści dla urody są nieocenione, dlatego właśnie w odnowie biologicznej ma swoje zastosowanie.O autorze

© 2011 Artykulis.pl