Wieńce pogrzebowe - co warto wiedzieć?

Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie kwiaty wybrać i jaką kompozycję mają one tworzyć, najlepiej zdać się na doświadczenie pracowników kwiaciarni, którzy wykonywaniem wieńców pogrzebowych zajmują się już wiele lat. Przy składaniu zamówienia warto dodać, dla kogo ma być przeznaczony wieniec. Gdy ktoś umarł młodo, zazwyczaj kładzie się na jego grobie jasne kwiaty.

Gdy umarł nam ktoś bardzo bliski, warto zdecydować się na kompozycję w czerwonym odcieniu. Dla dalekich krewnych i znajomych zazwyczaj kupuje się wieńce skromne, zaś dla bliskiej rodziny bardziej okazałe. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie na wieńcu wstęgi, na które będzie napisane, od kogo podarowany jest wieniec pogrzebowy. W wielu kwiaciarniach można zamówić wstęgę z napisem pożądanej wielkości i z wybraną czcionką. Aby kupić wieniec, możemy udać się do kwiaciarni lub złożyć zamówienie telefonicznie czy przez Internet.

Zwłaszcza w dużych miastach działają kwiaciarnie, w których można zamawiać w ten sposób wieńce pogrzebowe (Wrocław, Kraków i Warszawa to tylko niektóre z tych miejscowości). Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla bliskich krewnych zmarłego, którzy oprócz zamówienia kwiatów mają bardzo dużo innych spraw związanych z pogrzebem do załatwienia. Zarówno w sieci jak i w kwiaciarniach stacjonarnych można obejrzeć katalogi wieńców pogrzebowych. Dzięki nim wiemy, jak będzie wyglądał końcowy efekt i który wieniec wybrać dla zmarłej osoby.

Oczywiście zawsze możemy poprosić o wprowadzenie zmian w wybranej wiązance, na przykład zrezygnować z jednego rodzaju kwiatów. Możemy także zapytać o możliwość zmiany koloru kwiatów (na przykład z róż żółtych na czerwone), a reszta kompozycji może pozostać niezmieniona. Dzień pogrzebu to ostatnie pożegnanie zmarłego, warto więc wybrać piękny wieniec, najlepiej ułożony z kwiatów, które zmarły za życia bardzo lubił. O autorze

© 2011 Artykulis.pl