Wszystko o baterii do e-papierosa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Anna Wołoncewicz

Czytano: 576 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 449 | Data: Mon, 24 Mar 2014 | 0 komentarzy

Jednym z elementów każdego papierosa elektronicznego jest bateria. To ona zasila urządzenie i odpowiada za uruchomienie grzałki, która z kolei podgrzewa płyn znajdujący się w zbiorniku i przekształca go w nikotynowe opary. Jaka bateria jest najlepsza?

Czy wielkość ma znaczenie?

W przypadku e-papierosa często ma! Głównie dlatego, że większość osób decydujących się na przejście na e-palenie nie chce zbyt dużego e-papierosa, który będzie bardzo odbiegał rozmiarem od zwykłych papierosów. Co ma z tym wspólnego bateria? To zazwyczaj ona jest największym elementem papierosa elektronicznego. Im większa, tym pojemniejsza. A to oczywiście przekłada się na jej wytrzymałość. Dlatego wielkość akumulatora powinniśmy dopasować przede wszystkim do naszych potrzeb. Jeśli palimy dużo i często, będziemy intensywnie eksploatowali urządzenie, to najlepiej jest wybrać pojemniejszą baterię, na przykłąd 1100 mAh. Wytrzyma ona cały dzień intensywnego palenia i nawet 3 dni umiarkowanego. Jeśli jednak będzie dla kogoś zbyt duża, może kupić sobie dwie mniejsze i wymieniać w razie potrzeby. Osoby mające w ciągu dnia możliwość podładowania, mogą e-papierosa podłączyć do ładowarki sieciowej, USB, a nawet samochodowej. Na rynku dostępnych jest wiele wersji o różnej pojemności. Najmniejsze baterie mają tylko ok. 100 mAh, a największe nawet kilka tysięcy.

Dodatkowe możliwości baterii

Standardowo bateria do e-papierosa jest akumulatorem litowo-jonowym. Oznacza to, że nie musimy jej na samym początku formatować. Nie posiada ona również efektu pamięci, dzięki czemu możemy odłączyć ją od ładowarki w dowolnym momencie, nawet jeśli nie została naładowana do końca.

Istnieją dwa rodzaje baterii: manualne i automatyczne. Manualne wyposażone są w przycisk aktywujący, którym włączamy i wyłączamy urządzenie. Automatyczne włączają się same po zaciągnięciu przez palacza. Posiadają czujnik wykrywający przepływ powietrza lub specyficzny świszczący dźwięk. Ponadto wiele baterii wyposażonych jest w zabezpieczenia przed samoistnym włączeniem, na przykład w kieszeni lub torebce, co mogłoby prowadzić do rozładowania. Takie zabezpieczenie wymaga, abyśmy nacisnęli przycisk aktywujący kilka razy w dość szybkim tempie w celu włączenia urządzenia.

Ważnym dodatkiem jest stabilizacja napięcia, dzięki której przez cały czas mamy tę samą ilość i intensywność oparów. Wiele baterii posiada też regulację napięcia podawanego na grzałkę, która pozwala nam na kontrolowanie i dowolne zmienianie ilości pary.

Najbardziej "wypasione" baterie posiadają wyświetlacz LCD, dzięki któremu mamy stały dostęp do takich informacji, jak poziom naładowania baterii czy ilość wykonanych zaciągnięć od ostatniego ładowania. Niektóre e-papierosy dają nam możliwość podłączenia do komputera za pomocą kabla USB w celu zrzucenia tych danych na dysk i łatwiejszego ich przeglądania i analizowania.Podpis

AW


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl