Żelazko dopasowane do Twoich potrzeb

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 503 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 411 | Data: Tue, 9 Dec 2014 | 0 komentarzy

Żelazko jest jednym ze sprzętów AGD, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Nawet jeżeli na co dzień unikamy prasowania, to w końcu trafi się awaryjna sytuacja, podczas której będziemy musieli wykorzystać żelazko. Warto zatem mieć domu taki model, który sprawi, że prasowanie będzie dla nas przyjemnością.

Prasowanie: obowiązek czy przyjemność?

Wybierając się na zakupy możemy być zaskoczeni tym, jak duże są różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi rodzajami żelazek. Różnią się one nie tylko parametrami, ale przede wszystkim sposobem prasowania. Warto zatem zastanowić się, jaki sprzęt będzie najlepiej dostosowany do naszych potrzeb. Przede wszystkim należy odpowiedzieć na pytanie: jak często prasujesz ubrania? Dla niektórych osób prasowanie to forma relaksu, a część z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu w nawet minimalnie zagniecionych ubraniach. Są również takie osoby, które na wszelkie możliwe sposoby starają się prasowania unikać i po żelazko sięgają tylko wtedy, gdy zostają postawieni pod ścianą.

 

Rodzaje żelazek

Największa popularnością, przede wszystkim ze względu na przystępną cenę i uniwersalne zastosowanie, cieszą się żelazka parowe. Przed rozpoczęciem prasowania do specjalnego zbiornika należy wlać wodę,  dzięki czemu w trakcie pracy będzie wytwarzać się para. Pod jej wpływem włókna w wygniecionych tkaninach rozluźniają się, więc ich rozprostowanie wymaga od nas mniejszego wysiłku. Dla osób, które w znaczy sposób eksploatują żelazko i mają do wyprasowania dużo ubrań, rozwiązaniem jest żelazko systemowe. Jest to wersja z zewnętrzną wytwornicą pary, która cechuje się wysoką efektywnością. Para wytwarzana jest w sposób ciągły, dzięki czemu możemy intensywnie użytkować żelazko nawet przez 1,5 godziny.

 

Dodatkowe funkcje

Wybierając żelazko możemy spotkać się z szeregiem dodatkowych funkcji, których nazwy niewiele nam mówią. Aby nie płacić za zbędne dodatki, z których nie będziemy korzystać, warto się im bliżej przyznać. Producenci coraz częściej oferują nam modele z funkcją samoczyszczenia - w ten sposób udrażniane są otwory parowe. Prawidłowe czyszczenie zapewnia żelazku dłuższą żywotność i lepszą efektywność, dlatego z tej funkcji na pewno warto skorzystać. Jeżeli należymy do osób, które często są rozkojarzone i mają problem z pamięcią, to funkcja strażaka może być dla nas zbawienna. Zapewnia nam ona bezpieczeństwo, bowiem nieużywane żelazko po określonym czasie automatycznie się wyłączy. Dla pań przydatna może być tzw. „zimna stopa”, czyli prasowanie wyłącznie parą wodną (stopa żelazka jest rozgrzana w minimalnym stopniu). Dzięki temu możemy wyprasować delikatne materiały, którym wyższa temperatura może zaszkodzić.Podpis

Więcej o nowoczesnych żelazkach znajdziemy tutaj


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl