Moda w Polsce na ulicy

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 703 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 326 | Data: Tue, 24 Sep 2013 | 11 komentarzy

Pod względem modowym Polacy coraz mniej odstają od swoich zachodnich sąsiadów. Wystarczy spojrzeć na ulicę. Szczególnie kobiety doceniają wagę wyglądu co rzuci się każdemu z nas w oczy.

Panowie nieco odstają, ale wszelkie braki w modowej edukacji starają się jak najszybciej naprawić. Oczywiście na polskich ulicach brak szaleństwa. Polacy mimo wszystko nadal są tradycjonalistami i to co w innych krajach zachodnich uznawane jest za normalne, czy tez oryginalne u nas uznawane jest za ekstrawagancje. Polakom brakuje przede wszystkim fantazji.

Wolimy zdecydowanie bardziej zachowawcze stroje. Odbija się to na modzie ulicznej. Większość kobiet ubrana jest w ponure barwy, a jesienią jest to tym bardziej widoczne i przygnębiające. Dlatego jeśli inspirację stanowi dla nas moda uliczna to koniecznie musimy przeglądać aktualnie obowiązujące trendy w takich krajach jak Włochy, Wielka Brytania czy Holandia.

Jedno rzuci się na pewno w oczy. Każdy ubiera się tak jak tylko chce, a poprzez ubiór pragnie wyrazić siebie. Nikogo nie szokuje nawet nocna koszula a na niej skórzana kurtka. Być może dlatego, że ludzie zagranicą są zdecydowanie bardziej tolerancyjni. Całe szczęście w Polsce dzięki młodym polkom i polakom podejście do mody zdecydowanie się zmienia.

Panuje trend na kolorowe ubrania, na eksperymentowanie z różnymi elementami ubioru. Nadal jednak bardzo modne są marki sportowe takie jak adidas czy puma. Furorę robią też w naszym kraju second handy. To prawdziwa kopalnia świetnych ubrań, dla tych, którzy pragną prezentować sobą wielkomiejski szyk. Można jednak powiedzieć, że wielkomiejski luz. Moda na ulicy coraz częściej jest modą na luźny ubiór, na zabawę trendami, wzorami, barwami na wszystko.

Więcej odwagi w eksperymentowaniu strojem wykazują jednak polki. Mężczyźni nadal sugerują się tym w co ubrani są jego koledzy, znajomi. Wielkomiejski look jest zatem głównie dla kobiet, pragnących wyglądać jak inne mieszkanki zachodniego świata. Second handy, sieciówki są zdecydowanie bardziej popularne niż sklepy z odzieżą najbardziej znanych projektantów na świecie. 

Chcesz wiedzieć, dlaczego polska młodzież ubiera sie tak, a nie inaczej, zajrzyj tutaj:
http://sbart.pl/szeroka-moda-z-ulicy/Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl