Moda uliczna lat dziewięćdziesiątych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 735 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 374 | Data: Tue, 24 Sep 2013 | 10 komentarzy

Moda uliczna lat dziewięćdziesiątych pozostawiła po sobie mnóstwo propozycji, które są tak naprawdę kultowe, o czym nie każdy z nas dziś wie. Buty z zamszu, zwłaszcza takie, które sięgają za kolano i które łączone są razem z krótką spódniczką to właśnie moda pochodząca wprost z lat dziewięćdziesiątych.

Ponadto, modne wtedy było zakładanie żakietów lekko za szerokich w ramionach oraz legginsów, które pięknie podkreślały budowę kobiecych nóg. Bluzki, które odkrywały pępek i brzuch to również wynalazek pochodzący z tamtych czasów. Ciekawostką tamtych czasów były także motywy zwierzęce, które zachowały swoją żywotność praktycznie do dziś - jak wiadomo, zwierzęce motywy, mimo że uznawane są przez wiele osób za kiczowate, są modne nawet i dziś, a widzimy je w ciekawych zestawieniach.

Moda uliczna lat dziewięćdziesiątych to także buty na koturnach oraz suknie w kwiatki, a także długie spódnice, które modne są również i dziś, nie tylko wśród młodzieży, która lubi styl hippie. Ciekawostką był na przykład makijaż w latach dziewięćdziesiątych - używano wtedy takich barw, które miały podkreślać naturalne rysy twarzy kobiety.Moda lat dziewięćdziesiątych to moda, która zapisała się wyjątkowo na mapach polskiej historii mody. Po pierwsze, był to nowy czas dla Polek, które mogły w końcu zyskać dostęp do towarów sprowadzanych zza granicy i nie musiały już szyć u krawcowej. Moda tamtych lat to przede wszystkim neonowe kolory, które wracają również i dziś na wybiegi, jednakże w innych odmianach.

Moda lat dziewięćdziesiątych to często kicz, bo Polki po raz pierwszy dostały to, czego nie mogły mieć przez wiele lat. Dlatego zabrakło niekiedy na ulicach wyczucia, stylu i smaku. Dopiero po około dziesięciu latach wszystko wróciło do normy i zaczęliśmy jako społeczeństwo doceniać prostotę, styl i smak. Moda lat dziewięćdziesiątych to czarne skórzane kurtki, szerokie ramiona w żakietach eksponowane przez nieśmiertelne poduszki, a także legginsy,, modne, skąd inąd, również i dziś. Modne były wtedy na przykład spodnie, które udawały spódnice i które były zwężane  ku dołowi.  W dzisiejszych czasach takie spodnie wracają pod postacią azjatyckich pumpów.

A jak jest teraz? Zajrzyj do tego tekstu!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl