Mała czarna, czyli jaka?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 393 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 329 | Data: Sat, 6 Dec 2014 | 0 komentarzy

Niektóre kreacje czy części garderoby to w pewnym sensie modowa klasyka. Do tego grona z pewnością zaliczymy czarną, elegancką sukienkę, popularnie nazywaną „małą czarną”.

Ta niezwykle kobieca kreacja nie jedno ma imię i może być świetnym rozwiązaniem na różne okazje. Taka sukienka powinna wisieć w szafie każdej kobiety.

Mała czarna to obecnie określenie dla bardzo kobiecych, eleganckich, czarnych sukienek. Pod tym określeniem nie kryje się żaden konkretny krój czy fason. Generalnie taki rodzaj sukienki ma to do siebie, że jest ona raczej krótka i podkreśla walory kobiecej sylwetki. W najbardziej klasycznym wydaniu, odwołującym się do prekursorki takich sukienek – Coco Chanel – mała czarna powinna być prosta i elegancka. Współcześnie jednak możemy przebierać w najróżniejszych fasonach, ważne żeby sukienka była elegancka i czarna.

Mała czarna na co dzień

Taka sukienka jest świetnym pomysłem na elegancki strój do pracy. Dobierając do niej odpowiednie buty, marynarkę, żakiet czy nawet sweterek, możemy stworzyć szykowną stylizację. Jest to tym ciekawsze rozwiązanie, że klasyczną czerń połączymy praktycznie z każdym kolorem i łatwo dobierzemy do niej dodatki. Tak ubrana kobieta z pewnością zachwyci współpracowników lub potencjalnych klientów na spotkaniu biznesowym.

Szyk i elegancja

Ponadczasowy, a nawet kultowy charakter małej czarnej, najbardziej uwidacznia się w tym, ze możemy ją spotkać w najróżniejszych wydaniach. W bogactwie wzorów i materiałów, możemy wybrać klasyczną sukienkę, która będzie nadawała się nie tylko jako elegancki strój do biura, ale także olśni podczas wieczornego wyjścia. Uzupełniona interesującymi dodatkami z pewnością zrobi duże wrażenie. Ważną zaletą czarnych i eleganckich sukienek jest właśnie łatwość w doborze dodatków.

Jak widać mała czarna może się sprawdzić w wielu sytuacjach. To prosta recepta na ciekawą stylizację, którą możemy odmieniać w zależności od okazji. Dodatki, z jakimi komponujemy taką sukienkę mogą uczynić ją jeszcze bardziej elegancką lub też, nadać jej bardziej młodzieżowy charakter.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl