Idealny strój na wigilię

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 459 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 380 | Data: Wed, 3 Dec 2014 | 0 komentarzy

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Ten najpiękniejszy czas w roku, spędzamy zazwyczaj w gronie rodziny, cieszymy się jej towarzystwem i zajadamy pysznymi smakołykami. Nie możemy jednak zapominać, żeby wyjątkowość tych chwil podkreślić

uroczystym strojem. Zanim zasiądziemy do wigilijnej kolacji, warto jest przygotować sobie odpowiedni strój, który nie tylko będzie pasował do okazji, ale także będzie wygodny.

Właściwy strój na wigilijną kolację to tak naprawdę całkiem trudny wybór. Z jednej strony spędzamy ten czas zazwyczaj w gronie najbliższej rodziny, czyli osób, które nie osądzają nas po tym jak wyglądamy. Z drugiej z kolei, są to najbardziej wyjątkowe momenty w roku, czas niepowtarzalnej atmosfery, ciepłych uczuć i długich biesiad przy stole. Mając na uwadze te wszystkie aspekty, trzeba dobrać jakiś strój, który będzie pasować do tej wyjątkowej chwili.

Niewymuszona elegancja

Nie ma jednej sprawdzonej recepty na strój pasujący idealnie na wigilijną kolację. Jego wybór jest podyktowany naszymi preferencjami, a także zwyczajami panującymi w naszej rodzinie. Jeśli przez lata na tych wyjątkowych spotkaniach w gronie najbliższym obowiązywał niemalże ściśle określony dress code, nie warto zrywać z praktykowaną tradycją. W wigilijny wieczór z pewnością najlepiej sprawdzi się elegancki i uroczysty strój, który nie będzie krępował naszych ruchów. Z drugiej strony musimy pamiętać, że w święta zazwyczaj objadamy się smakołykami więc nie ma co stawiać na zbyt obcisłe ubrania. Po zjedzeniu pokaźnych ilości pierogów, barszczu i karpia może się okazać, że obcisłe dotychczas spodnie, nagle staną się za ciasne!

W przypadku pań, dobrą receptą na udaną wigilijną stylizację będzie sukienka ołówkowa, do której dobierzemy cardigan albo sweter. Nie warto stawiać na eleganckie garsonki czy wyszukane żakiety – taki strój będzie zbyt oficjalny na wigilijne spotkanie w gronie rodziny. Panowie raczej nie powinni ubierać garniturów, no chyba że spotkanie odbywa się w szerszym gronie.

Wybierając strój wigilijny, warto postawić na stonowane i ciepłe barwy. Możemy także zdecydować się na kolory kojarzące się ze świętami, jak np. czerwień czy zieleń. Nie ma jednej sprawdzonej recepty na strój wigilijny. Musimy w nim przede wszystkim czuć się dobrze i podkreślić podniosłość chwili.

***

A co ubrać, żeby nie zmarznąć na pasterce? Sprawdź to.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl