Dlaczego nosimy dresy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 1745 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 490 | Data: Wed, 13 Nov 2013 | 44 komentarzy

To jeden z modowych wynalazków, który na przestrzeni wieków najbardziej przypadł do gustu człowiekowi. Można przypuszczać, że gdyby zwierzęta mogły same się ubierać, też z chęcią wskoczyłyby w luźne spodnie i bluzę, nawet raz do roku, od święta, na przykład na Boże Narodzenie.

Skoro mogą wtedy przemówić, to czemu nie mogą chodzić w dresie prawda?

Zwłaszcza, jeśli jest to tak niezwykle kuszące. Zastanawialiście się kiedyś nad tym, dlaczego właściwie nosimy dresy? Dlaczego, kto i po co nosi dresowe ubrania? W naszym społeczeństwie pewne grono wyrobiło sobie nawet prywatne określenie dresiarzy. Tych określa się najczęściej jako typowych chłopaków z podwórka, którzy naprawdę rzadko słuchają mamy.

Dresy jednak nosi bardzo wiele osób i niekoniecznie muszą być oni dresiarzami. Mogą zwyczajnie lubić taki styl, takie ubrania, tak jak z resztą sami dresiarze, choć tutaj wkraczamy już w głębsze dyskusje. Wiele osób twierdzi, że dresy noszą jedynie faceci, co jest oczywiście nieprawdą, ponieważ coraz chętniej od lat sięga po nie także ta piękniejsza płeć.

Kiedyś na jednym z for internetowych ktoś zadał całej społeczności pytanie, dlaczego faceci noszą dresy. Chodziło mu o sytuację poza sportem, taką codzienną, zwyczajną, dlaczego to robią? Co ciekawe, nikt nie udzielił odpowiedzi. Kobiety pewnie poczuły się nieswojo, kiedy odczytywały to pytanie siedząc przed komputerem w dresie, a panowie byli tym na tyle sfrustrowani, że nie odpowiedzieli nic.

Odpowiedź jest prosta. Dresy pozwalają nam swobodniej żyć. Dobrze znany w Polsce zespół „Big Cyc” zapewniał w swojej szlagierowej piosence, że „nosi dres, bo dres spoko jest”. I jak mocno nie staraliby się nagiąć prawdy, to w tych słowach zawarta jest święta prawda. Kiedy zakładamy dres, czujemy się totalnie na luzie. Ok., możemy go nie szanować na tyle, że pokazywać się w nim na mieście, ale powiedzmy sobie szczerze – w domu każdy lubi wskoczyć w luźne spodnie, które nie uwierają w żadnym miejscu, w którym uwierać by mogły chociażby jeansy.

Czy coś złego jest zatem w tym, aby w dresie wyjść do ludzi? Do innych ludzi, którzy przecież też mogą założyć na siebie dres? Oczywiście, że nie. Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo ubierać się tak jak chce. Jeśli słynni w naszym kraju blogerzy modowi szanują ubrania od duetu Schleswig & Holstein, to uszanują także dresy (takie jak na przykład te). Najważniejsze jest to, aby w czuć się najlepiej z samym sobą, czuć się dobrze we własnej skórze, a przede wszystkim we własnym dresie.

 

Dres może być stylem i to nie tylko czysto sportowym. Może być uliczną manifestacją, czy to luźnego podejścia do życia, czy też pokazania, że każda forma może być modna i wygodna. Jeśli lubimy dresy, nie wstydźmy się ich, nośmy je, ponieważ nas wyrażają, są swobodne, sympatyzują z naszym ciałem, są ciepłe i łatwo się je wkłada do pralki. Poza tym śpiewają o nas piosenki…    Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl