Ciepło czy modnie – wybór zimowej kurtki

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Dominik

Czytano: 1538 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 362 | Data: Wed, 11 Dec 2013 | 0 komentarzy

Zima to taka kobieta, z którą nie można za bardzo podyskutować, jest zimna jak lód (jak Ewelina z piosenki „Baśka”), sama podejmuje decyzje, a te najczęściej okazują się dla nas bardzo srogie. Co możemy w takiej sytuacji począć? Czy jakiekolwiek próby będą rozpaczliwe, okażą się pyrrusowym zwycięstwem?

 

 

Jedyną skuteczną bronią może się wówczas okazać wypasiona kurtka zimowa. Musimy się jednak zastanowić, co w naszej sytuacji będzie oznaczało określenie „wypasiona”. To jasne, że w niemal każdej sytuacji chcemy wyglądać jak najlepiej, nawet jeśli remontujemy mieszkanie bądź wynosimy worek ze śmieciami. Czy zimowa kurtka musi być albo ciepła, albo modna czy mogą się w niej kryć obydwie te cechy/wartości?

 

Zimową kurtkę musimy dopasować przede wszystkim do samych siebie. Nie chodzi tutaj jednak jedynie o rozmiar kurtki, który jest równie ważny, ale o styl, jaki na co dzień nam zdecydowanie najbardziej odpowiada. Kurtkę zimową musimy dopasać do reszty ubrań w naszej garderobie. Nasz wybór musi być pod tym względem jak najbardziej świadomy. Stojąc przed sklepowym lustrem musimy ekspresowo zdawać sobie sprawę z tego, że „o nie, ta kurtka nie będzie pasowała do moich zimowych butów czy większości spodni”.

 

Jednym z najważniejszych elementów, jeśli nie najważniejszym, jest materiał, z jakiego nasza potencjalna kurtka jest wykonana. Warto postawić na ubranie, które posłuży nam przez dłuższy okres czasu, materiał szybko się nie ułoży i nie ucieknie, co oznaczać będzie mniej więcej tyle, że nie będzie już tak skutecznie chronił nas przed zimnem. Zdecydowanie najcieplejsze wypełnienie, jakiego jesteśmy w stanie zaświadczyć na szerokim rynku znajduje się w kurtkach stricte sportowych. Skuteczna okazać może się też kurtka wełniana, która będzie jednocześnie bardziej elegancka (patrz własny styl). Pośród materiałów sztucznych króluje zaś polar.

 

Przy wyborze odpowiedniej kurtki powinniśmy zwracać uwagę na wszystkie znajdujące się w niej elementy. Z zimową kurtką jest trochę tak jak z montażem okien – należy unikać wszelkich nieszczelności. Z pewnością skuteczne w takiej sytuacji okażą się ściągacze, zarówno znajdujące się na końcu rękawków, jak i na dole kurtki. Istotny jest też dodatkowy kaptur czy grubszy i zdecydowanie wyższy kołnierz.

Przykłady zimowych kurtek w trendach na sezon 2013/2014 znajdziesz na tej stronie.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl