Adidasy na wybiegu

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: pafnucy

Czytano: 563 razy | Kategoria: Moda | Ilość słów: 346 | Data: Wed, 8 Oct 2014 | 0 komentarzy

Moda na zdrowy styl życia jest już czymś normalnym w wielkich skupiskach miejskich. Nie tylko dieta, nie tylko karnet na basen i siłownię, ale i bieganie o każdej porze dnia i nocy. Idzie za tym trend w modzie, a kroje sportowe wchodzą na salony.

Styl sportowy jest maksymalnie przyjazny dla tego, kto go używa. Podkreśla smukłą sylwetkę, opina szczelnie ciało i stanowi dla niego ochronę przed zimnem, deszczem i śniegiem. Ciało odziane w oddychające materiały nie poci się, a nadmiar wilgoci transportuje do warstw zewnętrznych. Służy temu budowa oddychającego materiału, który składa się z miniaturowych rurek odciągających wilgoć od ciała. Specjalne obuwie ma za główne zadanie amortyzować wstrząsy, powinno też być przewiewne i lekkie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by użyta kolorystyka w połączeniu z powłokami odblaskowymi  były ciekawe i cieszyły oczy – biegacza i spoglądającego za nim z zazdrością ludzi nie ogarniętych jeszcze manią prowadzenia sportowego trybu życia.

Trzeba też wiedzieć, że specjalnie wyprodukowane dla sportowców materiały i ubrania poza uprawianiem danej dyscypliny nie nadają się do codziennego użytku po treningu. Nie są ciepłe, chociaż mają zdolność magazynowania ciepła wytworzonego w czasie ruchu i zimą nie przydadzą się na wiele na wolnym powietrzu. Zdaje się, że pozbawione fizycznego wysiłku stają się nieprzydatne.

Jednak kreatorzy mody nie przeszli obojętnie nad smukłą linią ubrań sportowych i dostosowali niektóre kolekcje do tego, co jest aktualnie na czasie. Jeśli moda sportowa zawojowała nawet bastion konserwatyzmu, jakim jest obuwie do garnituru (a nikogo nie dziwią już markowe buty sportowe wystające spod nogawek spodni materiałowych), oznacza to jedno – czas zmienić przyzwyczajenia i zaakceptować fakt, że ubiór codzienny przechodzi sportowy lifting.

Dzięki takiej modzie wyraźnie też widać, na kim sportowe ubrania leżą jak ulał, a kto powinien zrzucić to i owo, aby zaprezentować się korzystniej. Jeśli tym sposobem moda może być bezpośrednim bodźcem do zainwestowania w swoje zdrowie i swoją sylwetkę, należy tylko się cieszyć. Zdrowsze społeczeństwo oznacza mniej wydatków na leczenie i rehabilitację, a w perspektywie najbliższych dekad oszczędności będą bardzo potrzebne.

O modzie męskiej w zimowym wydaniu – więcej tutaj.Podpis

Jan Nowotarski


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl