Wkładki laktacyjne pomocą dla karmiących mam

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 570 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 387 | Data: Thu, 24 Apr 2014 | 0 komentarzy

Każda karmiąca mama chce, aby jej potomek jak najdłużej cieszył się naturalnym pokarmem pochodzącym od matki. W pierwszych tygodniach karmienia nie ma problemu z laktacją, przez co piersi matki są wystarczającym pożywieniem dla dziecka. W tym okresie przydają się wkładki laktacyjne, które swoim pacjentkom poleca każdy ginekolog.

Czym są tego rodzaju wkładki? Zapobiegają samoczynnemu wylewaniu się pokarmu z piersi. W pierwszych tygodniach po porodzie mleko matki wręcz samo wylewa się z piersi. Zdarza się, że na samą myśl o dziecku, piersi matki sączą się pokarmem. W domowym zaciszu nie jest to problemem. Kłopoty zaczynają się, gdy na przykład kobieta jest na ważnym spotkaniu biznesowym lub po prostu w pracy. Właśnie wtedy wkładki laktacyjne sprawdzą się idealnie.

To oczywiście tylko przykładowa sytuacja, kiedy wkładka laktacyjna zabezpieczy pokarm matki przed samoczynnym wydostawaniem się z piersi. Podczas samego karmienia wkładki chronią przed plamami na ubraniach lub innym zabrudzeniami, które mogą powstać, gdy dziecko delektuje się matczynym pokarmem. Wkładki przydadzą się także podczas odstawiania potomka od piersi. Zdają egzamin również w sytuacjach, kiedy matka nie może karmić swojego potomka, gdyż jej mleko nie zawiera wszystkich składników odżywczych. Organizm wtedy może produkować pokarm w dużych ilościach - niestety, nie będzie to wartościowe pożywienie dla noworodka.

Jak wybrać wkładki laktacyjne?

Skoro dowiedliśmy, że wkładki przydają się karmiącym mamom - pojawia się kolejne pytanie. Jak je wybrać, aby nie stanowiły problemu i w stu procentach zdały egzamin? W sklepach internetowych nastawiających się na medyczną pomoc dla karmiących mam spotkamy się z różnymi wkładkami laktacyjnymi. Wybierajmy te, które nie są zbyt grube, ale także nie mogą być cienkie i sztywne. Jeżeli wkładka będzie zbyt cienka - mleko będzie przeciekać, brudząc ubrania. Jeżeli natomiast wkładki laktacyjne są zbyt sztywne - nie dopasują się do kształtu piersi, podrażniając je i tworząc blizny. Warto wybierać wkładki, których nie widać pod ubraniem - dyskrecja i jednocześnie wygoda. Trzeba pamiętać, aby wkładki były także miękkie - zbyt twarde mogą przeszkadzać w swobodnym poruszaniu się lub wykonywaniu codziennych obowiązków.

W sklepach dostępne są różne wkładki laktacyjne. Począwszy od tych jednorazowego użytku, a skończywszy na tych wielokrotnego użytku. Różna chłonność, grubość, kolor i wiele więcej. Warto zwracać uwagę także na to, czy wkładki można prać.Podpis

joko


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl