Sprzęt medyczny pod nadzorem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 683 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 272 | Data: Fri, 20 Sep 2013 | 24 komentarzy

W Polsce na rynku gospodarczym po 2000 roku zaczęło funkcjonować coraz więcej I więcej hurtowni medycznych. Hurtownie te zapewniają między innym takie produkty jak materiały opatrunkowe, sprzęt medyczny oraz wszelkie akcesoria potrzebne czy to przy operacjach czy na oddziałach specjalistycznych.

Pierwsza rzeczą dla każdego pacjenta znajdującego się na oddziale szpitalnym, szczególnie w sali przed lub po operacyjnej rzucającą się w oczy jest niesamowity przekrój oraz różnorodność sprzętu. Pacjenci, którzy są hospitalizowani szybko przyzwyczajają się do zjawiska, że każdy najdrobniejszy element składający się na opatrunek znajduje się w oddzielnym pojemniku.

Z początku może wydawać się to marnotrawstwem materiału oraz produkowaniem dużej ilości odpadów medycznych. Jest to po części prawda jednak mnogość opakowań motywowana jest dobrem pacjenta. Pacjent, który przeszedł operację znajduje się w stanie znacznie obniżonej odporności – stopień osłabienia systemu immunologicznego jest zależny od charakteru przebytej operacji. Celem nienarażania pacjenta oraz zniwelowanie ryzyka zakażenia bakteryjnego wszelkie materiały opatrunkowe trzymane są w sterylnych opakowaniach jednorazowych. Po wyjęci okres, kiedy przebywają swobodnie na powietrzu zostaje ograniczony do minimum i szybko nałożony na ranę.

Sprzęt medyczny również podlega ścisłym zasadom reżimu epidemiologicznego – jest on dezynfekowany każdorazowo po użyciu przez pacjenta a pomieszczenie, w którym się znajduje przeważnie zawiera specjalną lampę bakteriobójczą włączaną o określonych porach dnia. Wszystkie te zabiegi powodują, że rynek medyczny sprężnie funkcjonuje w naszym kraju. Hurtownie sprzętu medycznego oraz materiałów jednorazowych nie narzekają na brak klientów wśród szpitali z wszystkich województw. Nadmienić trzeba, że produkty naszych firm rozpoznawane są, jako te należące do zbioru najwyższych jakościowo artykułów. Także poza rodzimym rynkiem wspomniane towary eksportowane są również do odbiorców zagranicznych.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl