Opieka medyczna w prywatnej placówce – alternatywa warta rozważenia

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 507 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 350 | Data: Fri, 19 Oct 2012 | 10 komentarzy

Spójrzmy prawdzie w oczy – bliższy kontakt z państwową opieką medyczną bywa rozczarowujący. Każdy z nas, w mniejszym lub większym stopniu, doświadczył na własnej skórze problemów z rejestracją do lekarza...

Każdy doświadczył również odległych terminów wizyt u specjalisty, kolejek w poczekalni i wreszcie, powierzchownego i – nierzadko - nietrafnego diagnozowania.

W trosce o swoje zdrowie i komfort psychiczny, część potencjalnych pacjentów decyduje się skorzystać dodatkowo z opieki medycznej w prywatnej placówce. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale poczucie bezpieczeństwa i wysoka jakość dostarczanych usług, rekompensuje ekstra wydatki. Prywatne centra medyczne oferują, różnego rodzaju, pakiety medyczne, związane z zakresem proponowanych usług, a także skoncentrowane na potrzebach zdrowotnych wybranych grup  – najmłodszych, seniorów, całych rodzin, małych i średnich, oraz dużych firm.

Poszczególne pakiety gwarantują między innymi opiekę wybranych lekarzy specjalistów, rozszerzony pakiet badań diagnostycznych, wizyty domowe i pogotowie ratunkowe - w razie konieczności połączone z transportem medycznym i leczeniem szpitalnym. Pacjenci, których stan zdrowia będzie wymagał pobytu w szpitalu, mogą liczyć na szeroki zakres procedur zabiegowych i komfortowe warunki pobytu. Ponieważ oferta dostępna jest jedynie dla osób, które zdecydowały się na opiekę medyczną w prywatnej placówce, a także ich rodzin, nie należy się obawiać o utrudniony dostęp do specjalistów czy długie kolejki w poczekalni.


Prywatna opieka medyczna często bywa też pozapłacowym elementem wynagrodzenia, który jest wysoko ceniony przez pracowników w firmach. Oferta dla małych i średnich firm, proponuje usługi firmom liczącym 3 - 40 osób. Te dla dużych firm, polecane są zazwyczaj w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej 40 osób. Wszystkie dostarczane pakiety różnią się ceną i zakresem. W zależności od wybranej oferty, otrzymuje się różne rodzaje opieki medycznej – od podstawowej, poprzez specjalistyczną, aż do leczenia szpitalnego. Szefów zapewne ucieszy wiadomość, że w ramach wybranych pakietów zdrowotnych realizuje się także programy profilaktyczne, które koncentrują się, w dłuższej perspektywie, na zredukowaniu kosztów nieobecności. Przy tworzeniu ofert bierze się pod uwagę strukturę wiekową oraz rodzaj wykonywanej pracy, a także zagrożenia, które mogą wynikać z wykonywanego zawodu.

 

Podpis

PM


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl