Na czym polega działanie aparatu do kriochirurgii?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Natalia

Czytano: 608 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 319 | Data: Tue, 30 Oct 2012 | 10 komentarzy

Do dokładnego opisania działania aparatu do kriochirurgii należy najpierw objaśnić, czym jest sama kriochirurgia. Jest to dla wielu osób niemających nic wspólnego z medycyną zupełna niewiadoma.

Kriochirurgia jest stosunkową młodą metodą leczenia polegającą na zamrażaniu tkanek chorobowych, które w tradycyjnej chirurgii zostałyby po prostu wycięte. Dzięki temu porównaniu mamy ogólny obraz tej metody leczenia. Widać już na pierwszy rzut oka, że jest ona mniej inwazyjna i bardziej bezpieczna dla pacjenta i co ważne, bezkrwawa. Do tej metody leczenia niezbędne są aparaty do kriochirurgii. Działanie takiego aparatu polega na zamrożenie tych chorobowych tkanek, a wykorzystywany jest do tego ciekły azot.


Takie aparaty świetnie sprawdzają się na przykład w dermatologii czy laryngologii. Wówczas wystarczają małe i przenośne aparaty do kriochirurgii z pojemnością do pięciuset mililitrów. Jednakże przy większych i poważniejszych zabiegach na przykład onkologicznych wykorzystuje się większe aparaty.


Sama metoda jest wyjątkowo skuteczna i dzięki niej pacjent nie ma skutków ubocznych typowych dla tradycyjnej chirurgii. Zdarzają się obrzęki i bóle, ale te objawy są znacznie rzadsze niż u pacjentów po trakcyjnej operacji. Aparaty do kriochirurgii okazały się prawdziwą rewolucją w medycynie. Dają nadzieję pacjentom na szybszy powrót do pełnej sprawności i w miarę bezbolesną rekonwalescencję, która też jest znacznie krótsza.

Metoda ta ma w zasadzie same plusy, dlatego nie dziwi też fakt, że tak dużo tych aparatów mamy na rynku. Już nie tylko duże szpitale kupują taki sprzęt. Również mniejsze ośrodki medyczne inwestują w te aparaty, bo dzięki nim można leczyć szybciej i skuteczniej.

Sam pobyt pacjenta w szpitalu też jest krótki, co obniża koszt jego leczenia, a w dzisiejszych czasach minimalizacja kosztów leczenia pacjentów dla szpitali jest istotna. Oczywiście przy tej metodzie nie ma mowy o minimalizacji wydatków na leczenie kosztem pacjentów. Dzięki tej metodzie pacjent zyskuje szybszy powrót do zdrowia.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl