Lepiej zapobiegać niż leczyć

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 7058 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 489 | Data: Wed, 14 Aug 2013 | 1239 komentarzy

W jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej? Niestety pomimo tego, że przeprowadzane są akcje w szkołach lub kampanie przez lekarzy stomatologów, wiele osób nie robi tego w odpowiedni sposób. Zacząć z pewnością należy od mycia zębów.

Po pierwsze zatem, wybór odpowiedniej pasty. Musimy zdawać sobie sprawę, że nie należy w tym względzie oszczędzać, bowiem posiadająca wysokiej jakości składniki pasta uchroni nas przed częstymi i kosztownymi wizytami u stomatologa. Obecnie na rynku istnieje wielu producentów past i płynów do zębów, na szczególną uwagę zasługuje marka blanx, która oferuje swoim klientom bardzo szeroki wybór artykułów nie zawierających w dodatku szkodliwych substancji, a zatem zalecanym również dla dzieci i alergików. Dla osób, które nie mają większych problemów z próchnicą i słabym szkliwem, godne polecenia będą pasty wybielające, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii szybko przywracają biel zębom.

Aby wspomóc działanie pasty można równomiernie z nimi stosować irygatory waterpik, które doskonale pomagają pozbyć się resztek jedzenia, które mają tendencję do zalegania do trudno dostępnych przez szczoteczkę miejsc. Bezpośrednio po posiłku możemy zastosować nici dentystyczne, które doskonale usuwają świeże okruszki, należy jedynie odpowiednio dopasować ich grubość do przerw między zębami, blanx ma w swojej ofercie aż cztery grubości, co daje możliwość wyboru najwłaściwszej.

Osoby które używają protez zębowych również muszą o nie odpowiednio dbać, i czyścić w specjalnych płynach aby pozbyć się bakterii i osadów. Protezy można również czyścić irygatorem waterpik, należy to jednak robić bardzo ostrożnie aby jej nie uszkodzić, można po prostu ustawić słabszy strumień. Jak widać przy pomocy najnowszych technologii nie jest niemożliwym aby móc pochwalić się pięknym uśmiechem bez konieczności częstych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Podstawą higieny jamy ustnej jest przede wszystkim systematyczność, musimy przyzwyczaić się do tego, że codziennie trzeba wygospodarować chwilkę czasu na te niezbędne zabiegi. Najlepiej już małe dzieci przyzwyczajać do stosowania dobrych past do zębów, nici lub irygatorów waterpik, które wcale nie wymagają pomocy dorosłych przy zastosowaniu.

Prosty aplikator jest w stanie używać nawet małe dziecko, czyszcząc dokładnie przestrzenie między ząbkami. Abby go tego nauczyć, dajmy sami przykład naszym pociechom i regularnie szczotkujmy i czyśćmy aby móc się pochwalić pięknym uśmiechem przez całe życie. Wysokiej jakości akcesoria które będą nam w tym pomocne, dają tez szansę na utrzymaniu swoich własnych zębów, bez konieczności zakładania sztucznych protez. Jeśli dbamy o jamę ustną nie jesteśmy narażeni na próchnicę i co za tym idzie na utratę zębów. Wynika z tego, ze gra jest warta świeczki i inwestycja w zakup  dobrych akcesoriów dentystycznych wróci się nam z nawiązką, oszczędzając również bolesnych i nieprzyjemnych wizyt u dentysty.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl