Leki na depresję

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 1186 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 300 | Data: Mon, 17 Dec 2012 | 24 komentarzy

Depresja, załamanie nerwowe, choroby psychiczne, to niestety problem XXI wieku. Aż strach pomyśleć co będzie dalej. Bezrobocie, brak perspektyw, rozczarowanie życiowe, zawody miłosne, to czynniki które prowadzą nieuchronnie do załamania nerwowego, psychicznego a w konsekwencji mogą być nawet przyczyną samobójstw...

Wobec tego wszystkiego konieczne jest podjęcie niezbędnego leczenia psychiatrycznego. Lekarz psychiatra po rozmowie - wywiadzie z pacjentem wystawi receptę na lek który sprzedaje apteka. Poznań to miasto w którym można takie leki na receptę kupić. Jednym z takich leków jest fluoksetyna. Jest to lek psychotropowy który stosuje się w leczeniu zaburzeń depresyjnych a także obsesyjno-kompulsyjnych. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny.

Fluoksetyna jest często stosowana w leczeniu depresji , zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych , bulimii , lęku napadowego, zaburzeń napięcia przedmiesiączkowego , należy zachować ostrożność podczas stosowania jakiegokolwiek SSRI w chorobie afektywnej dwubiegunowej, gdyż może to zwiększyć prawdopodobieństwo powstania manii prześladowczej. Fluoksetyna okazała się skuteczna w leczeniu depresji, gdzie także łagodzi niepokój i poprawia sen.

8r7tj3psxe74wvm.jpg

Fluoksetyna znacząco, o 40-50%, spowodowała zmniejszenie częstotliwości ataków paniki w dwóch kontrolowanych badaniach pacjentów z zaburzeniami panicznymi. W trzech kolejnych badaniach, fluoksetyna znacznie zmniejszyła liczbę zachorowań. Do działań niepożądanych zalicza się: Zaburzenia seksualne są częstym działaniem niepożądanym. W szczególności, działania niepożądane obejmują często zaburzenia erekcji , brak zainteresowania seksem i brak orgazmu, znieczulenie narządów, utrata lub zmniejszenie odpowiedzi na bodźce seksualne, są również możliwe. Chociaż zazwyczaj odwracalne, te seksualne skutki uboczne mogą trwać miesiące, lata, lub nawet trwać po tym jak lek został całkowicie wycofany.

Według producenta marki Prozac fluoksetyny, Eli Lilly , fluoksetyna jest przeciwwskazana u osób przyjmujących inhibitory monoaminooksydazy, pimozyd lub tiorydazyna (Mellaril). Leczenie pacjentów z niewydolnością wątroby należy przeprowadzać z najwyższą ostrożnością. Ibuprofen stosowany w połączeniu z fluoksetyną może powodować znaczne krwawienia jelit po okresie użytkowania.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl