Czy znacie Skaling?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Caroline

Czytano: 665 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 366 | Data: Wed, 27 Feb 2013 | 29 komentarzy

Czym jest Scaling? Scaling czy też Skaling to nic innego, jak pozbywanie się kamienia nazębnego, który gromadzi się w każdej jamie ustnej niezależnie od tego czy czy myjemy 3 czy 4 razy dziennie zęby. Jest on bardzo ważny dla zachowania zdowia naszej jamy ustnej.

Dlaczego Skaling jest tak ważny? Skaling istotnie jest bardzo ważny dla zachowania odpowiedniego współczynnika w buzi oraz trzymaniu dobrej czystości ust. Kamienia z zębów nie można usunąć samemu w domu, ponieważ są to nazębne złogi zmineralizowane, poprzez co złóg ten jest niezmiernie twardy.

Czy Scaling w 100 % nie boli? Do niebolących i przyjemnych metod skalingu, napewno zalicza się zdzieranie laserowe kamienia, tzw. dźwiękami ultra. Należy ono do najszybszych, najbardziej sprawdzających się a także najlepszych gatunków scalingu, jednak jednocześnie jest to metoda mocno kosztowna, toteż jeżeli ma się zamiar regularnieczęstokroć chodzić na zabiegi dokładnie tego rodzaju, trzeba mieć na uwadze wysokie koszta. Bezboleśnie doświadcza się również podobny rodzaj scalingu, tzw. _ ręczny. Ten rodzaj jest zdecydowanie dużo mniej kosztowny a niżeli _ za pomocą lasera jednakże jest on zdecydowanie mniej precyzyjny, w związku z czym musi być on na ogół kopiowany i przywracany. 
Jakie są skutki niepozbywanie się osadu? W przypadku, gdy będziemy lekceważyli sobie kamień nazębny, niechlujnie czyścili zęby, nie niszcząc kamienia raz na pewien czas w salonie stomatologicznym, to możemy mieć strasznie poważne problemy z dziurami w swojej jamie ustnej, a także z problemami dziąseł. Pozostawianie kamienia z zębów skutkuje też dodatkowo próchnicą, zapaleniem przyzębia, obniżeniem się kości, odsłonięciem korzeni zębów, zaś ostatecznie wypadaniem zębów.
Co sprawia, że, że skaling to taki unikalny sposób? Skaling to bez dwóch zdań nad wyraz unikatowa technologia, która powoduje, iż niwelowanie kamienia jest przyjemnym i niebolącym zabiegiem. Być może nie każdy przychodzi do lekarza, aby usunąć kamień z zębów, w związku z czym z pewnością mało kto zdaje sobie sprawę, że prymitywne niszczenie kamienia nazębnego jest metodą nadzwyczaj niemiłą. Mimo, ze, z zasady pokazywany jest on jak proces bezbolesny i krótki, jednakże pacjenci którzy doświadczyli zdzierania kamienia nazębnego, dłutem ze specjalistycznym gumką, wiedzą, iż przypomina to raczej polerowanie zębów papierem ściernym.


Podpis

Stomatolog Wrocław - Copywriter05


Rating: 5.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl