Apteczne środki stomatologiczne

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: apgreff

Czytano: 638 razy | Kategoria: Medycyna | Ilość słów: 386 | Data: Thu, 29 Nov 2012 | 10 komentarzy

W aptekach można nabyć wiele środków stomatologicznych służących utrzymaniu higieny jamy ustnej. Zobaczmy co sprzedaje nasza dobra apteka. Poznań to miasto w którym jest dużo aptek. W każdej z nich możemy kupić niezbędne środki do utrzymania higieny jamy ustnej.

Tutaj wymienimy poniżej tylko niektóre z nich, polecając je Państwa uwadze: 1. Pasta do zębów - bez względu na "marki" które bardzo dobrze znamy z reklam - każda z nich zawiera podstawowy składnik jakim jest fluor w postaci różnych związków chemicznych (fluorki). Mycie zębów należy wykonywać najlepiej po każdym większym posiłku, zwłaszcza jeśli zawierał on cukry lub tłuszcze. Trzeba sobie zagospodarować kubek z którego pobieramy wodę do płukania zębów. Stomatolodzy zgodnie są jednak zdania że mycie zębów stanowi warunek "sine qua non" - czyli konieczny lecz nie wystarczający dla należytego zachowania higieny jamy ustnej. Należy zatem poza szczotkowaniem zębów pomyśleć o czymś jeszcze. Jest tak dlatego że szorowanie zębów pastą owszem czyści powierzchnię zębów lecz szczoteczka nie wnika głęboko w przestrzeń między zębami oraz nie czyści należycie dziąseł. 2. Nitka dentystyczna - wykonana z włókien nylonowych umożliwia sprawne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych oraz płytki nazębnej z powierzchni zęba. Stanowi doskonałe uzupełnienie paty do zębów w tym zakresie. Do nabycia w prawie każdej aptece.

6gv6xai0h6tz580.jpg

3. Płukanka do ust dostępna w takich miejscach jak punkt apteczny- stanowi środek do płukania jamy ustnej odpowiedzialny za utrzymanie higieny zębów i dziąseł. Stosowane są w leczeniu chorób przyzębia oraz zalecane w płukaniu kieszonek w dziąsłach do których nie dotrze ani szczoteczka do zębów ani nić dentystyczna,a w których gromadzą się resztki pożywienia. Jedną z takich płukanek stosowanych do jamy ustnej jest Eludril który zawiera 0,10% stężenie dwuglukonianu chloroheksydyny o ostrym smaku, lub Listeryne. Zwykle mają dołączoną miarkę w formie małego kubeczka z pokazaną ilością mililitrów. Płyny te należy stosować 2-3 razy dziennie, pamiętajmy jednak o przeciwskazaniach. Nie powinny być one używane między innymi bezpośrednio po ekstrakcji zęba by nie narażać otwartego zębodołu w procesie gojenia rany. 4. Opatrunki stomatologiczne - są stosowane w celu zatrzymania krwawienia z dziąseł np. po zabiegach (np. ekstrakcja zęba)



Podpis

Apgreff. Miłośnik sztuki i kultury. Zapalony podróżnik dbający o swoje zdrowie.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.




© 2011 Artykulis.pl