Artykuły w kategorii: Medycyna

1: Neurochirurgia kręgosłupa
Medycyna to dziedzina, która musi stale się rozwijać i udoskonalać, aby radzić sobie z problemami zdrowotnymi człowieka XXI wieku. Do jednych z częstszych należą problemy z kręgosłupem.

2: Wkładki laktacyjne pomocą dla karmiących mam
Każda karmiąca mama chce, aby jej potomek jak najdłużej cieszył się naturalnym pokarmem pochodzącym od matki. W pierwszych tygodniach karmienia nie ma problemu z laktacją, przez co piersi matki są wystarczającym pożywieniem dla dziecka. W tym okresie przydają się wkładki laktacyjne, które swoim pacjentkom poleca każdy ginekolog.

3: Jak sprawdzić przydatność ortezy stawu kolanowego?
Ze względu na zmiany chorobowe, wiek oraz przebyte urazy, nasze stawy z czasem mogą wymagać dodatkowego, czasowego lub stałego wsparcia, najczęściej w postaci specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego.

4: USG 4D w ocenie stanu zdrowia dziecka
Wykonywanie regularnych badań w ciąży jest bardzo istotne. Na ich podstawie można stwierdzić bowiem między innymi to, czy płód rozwija się prawidłowo.

5: Sprzęt medyczny pod nadzorem
W Polsce na rynku gospodarczym po 2000 roku zaczęło funkcjonować coraz więcej I więcej hurtowni medycznych. Hurtownie te zapewniają między innym takie produkty jak materiały opatrunkowe, sprzęt medyczny oraz wszelkie akcesoria potrzebne czy to przy operacjach czy na oddziałach specjalistycznych.

6: Lepiej zapobiegać niż leczyć
W jaki sposób dbać o higienę jamy ustnej? Niestety pomimo tego, że przeprowadzane są akcje w szkołach lub kampanie przez lekarzy stomatologów, wiele osób nie robi tego w odpowiedni sposób. Zacząć z pewnością należy od mycia zębów.

7: Co zrobić z problemami męskiej sprawności?
Dla mężczyzn sprawność fizyczna jest bezwzględnie jedną z największych wartości. Szczególnie, jeżeli rozpatrujemy młodych ludzi pragnących przeżyć swoje pierwsze miłosne przygody.

8: Po co robić kurs pierwszej pomocy?
No cóż… Pierwszą oczywistą odpowiedzią, jaka nasuwa się po tak zadanym pytaniu, jest oczywiście odpowiedź – aby umieć udzielić pierwszej pomocy, która może uratować komuś zdrowie albo nawet życie. Jest to jednak tylko połowa prawdy…

9: Tłumaczenia publikacji medycznych - język angielski
Publikacje medyczne stanowią bardzo istotne źródło wiedzy i rozwoju zawodowego medycznej kadry naukowej szpitali uniwersyteckich oraz pracowników naukowych firm medyczno-farmaceutycznych. Zalicza się tutaj zarówno abstrakty, studia przypadków, artykuły publikowane przez lekarzy w czasopismach branżowych, jak i podręczniki kliniczne.

10: Co nam daje Medycyna Estetyczna?
Z pewnością wszyscy wiedzą, czego na ogół dotyka medycyna estetyczna. Jest to jedna z dziedzin medycznych, opiekująca się naszą skórą, a także całym ciałem.


Strona 1 z 5
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]  
© 2011 Artykulis.pl