Karnozyna odmładza organizm

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: jolantal

Czytano: 671 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 461 | Data: Thu, 24 May 2012 | 2 komentarzy

W czasie naturalnego cyklu życia komórki, wzrost komórki i jej starzenie obejmuje proces o nazwie mitoza ,gdzie komórka rodzic podwoia ilość DNA i powstają dwie komórki potomne, z których każda ma normalną ilość chromosomów DNA. Podczas tego procesu, telomery chronią końce chromosomów od zużycia.

 

Chociaż telomery bardzo chronią końce chromosomów od erozji , to jednak za każdym razem część łańcucha jest utracona i tak przy kolejnych podziałach,komórka umiera w procesie zwanym apoptozą (normalny proces starzenia się komórek)
Naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze przeprowadzili na dużą skalę badania z udziałem blisko 20.000 osób w czasie 19 lat.Wcześniej były przeprowadzone badania w trakcie których ustalono,że np. palenie papierosów, otyłość powodują przedwczesne skrócenie telemerów,a ponieważ palenie i otyłość mają wpływ na choroby serca,chciano zobaczyć ,czy istnieje związek między chorobami serca ,a długością telemerów

Tak ustalono,że jeśli telemery są krótkie to ryzyko zawału i przedwczesnej śmierci jest o 25-50% większe.

Badania wykazały,że jeden z czterech Duńczyków posiada telemery w tak krótkich odcinkach ,że stwarza to zagrożenie przedwczesnego umierania i zawału serca.

.
Pomysł, że długość telomerów może być związana ze starzeniem nie jest nowy. Ponadto, co najmniej jedno badanie wykazało, że Karnozyna może odgrywać rolę ochronną w zapobieganiu uszkodzeniom telomerów i zmniejsza tempo skracania telomerów podczas podziału komórki ,co prowadzi do spowolnienia procesu starzenia.

Karnozyna składa się z dwóch aminokwasów beta-alaniny i histydyny i jest w dużym stężeniu w mięśniach i mózgu. Uważa się, że Karnozyna posiada silne właściwości przeciwutleniające i została zaproponowana jako potencjalny anti-aging związek, który może zmniejszyć zmarszczki i drobne linie, poprawia funkcjonowanie mózgu i zapobiega,lub leczy zaćmę oka.

Karnozyna promowana jest jak pigułki cud przeciw starzeniu, które pomogają kobietą poczuć się młodziej, wyglądać młodziej i lepiej widzieć. Z wiekiem nasze naturalne stężenie karnozyny spada,a teraz jest już sposób na pobudzenie wytwarzania Karnozyny.

Były prowadzone badania polegające np. na hodowli ludzkich komórek płuc w hodowli tkankowej z dodatkiem Karnozyny i ustalono,że zmniejszyło się skracanie telomerów i przedłużyła żywotność komórek.

Karnozyna ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie np.zapobiega i leczy powikłania cukrzycy , takie  jak uszkodzenia nerwów,zaćma,problemy z nerkami.

Karnozyna to substancja określana przez naukowców "eliksirem młodości".Wspomaga ciało w regeneracji uszkodzonych komórek,zwiększa siłę i wydajność mięśni ,przyspiesza gojenie ran,pomaga w regulacji układu hormonalnego,wspomaga elestyczność naczyń krwionośnych i regenerację układu nerwowego.

Karnozyna ma olbrzymi wpływ na przebieg menopauzy i klimakterium http://jlenart.pl/menopauza-i-klimakterium/#more

Chcesz wiedzieć jak wspomagać ciało w produkcji Karnozyny zapraszam na mój blog http://jlenart.pl

 

Podpis

Promuję zdrowy styl życi.Zawsze fascynowała mnie medycyna chińska,a szczególnie jej spójność z prawami natury.Promuje produkty oparte na zasadach Tradycyjnej medycyny chińskiej ,więcej o tych produktach poczytasz na moim blogu http://nazdrowieczas.blogspot.com/p/strona.html.

Zawsze mi się marzyła głębsza integracja medycyny wschodniej i zachodniej.Jest firma która w swojej technologii wykorzystuje akupunkturę osiągnięcia medycyny współczesnej i nanotechnologii.Produkty mają dużą skuteczność, działanie polega na stymulacji,pobudzaniu, żadna substancja chemiczna nie wnika do organizmu.

Można redukować ból i stany zapalne,redukować stres,oczysczać organizm, zmniejszać apetyt,zwiększać wytrzymałość i poziom energii .Więcej można poczytać na moim blogu http://jlenart.pl


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl