Jakie korzyści przynosi e-palenie?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Anna Wołoncewicz

Czytano: 469 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 383 | Data: Tue, 14 Jan 2014 | 0 komentarzy

Palacze coraz częściej sięgają po elektroniczne papierosy, które są zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla wyrobów tytoniowych. Chwalą je przede wszystkim za oszczędność jaką ze sobą niosą w porównaniu z tradycyjnymi papierosami oraz mniejszą szkodliwość dla organizmu. Jakie jeszcze zalety posiada e-papieros?

1. E-papieros nie naraża nas na nieprzyjemne zapachy.

Produkowana przez e-papierosa "mgiełka" jest praktycznie bez zapachu lub ma delikatną woń w zależności od wybranego smaku liquidu. Najważniejsze jest jednak to, że urządzenie nie wydziela intensywnego, drażniącego zapachu palonego tytoniu, którym podczas palenia tradycyjnych papierosów przesiąkają nasze ubrania, włosy i oddech. Przez tę nieprzyjemną woń palacze często są strofowani przez swoich bliskich i muszą wychodzić na balkon, aby zapalić papierosa.

 

2. Poprawia się kondycja naszego organizmu.

Po odstawieniu papierosów i innych wyrobów tytoniowych na rzecz e-papierosów możemy się spodziewać znacznej poprawy naszej kondycji. Po kilku miesiącach zmniejsza się ryzyko zachorowania na nowotwory i choroby serca. Bardzo szybko możemy zauważyć poprawę ogólnej tężyzny fizycznej i wzrost witalności. Nie męczymy się już tak szybko, nie cierpimy na bezsenność, nie doświadczamy ataków kaszlu. Znika też chrypka i suchość w ustach. Ponadto wraca w pełni zmysł węchu i smaku.

 

3. Papieros elektroniczny pomaga zerwać z nałogiem.

Wiele osób korzysta z e-papierosa w celu całkowitego zerwania z uzależnieniem od nikotyny. Oczywiście tak jak w każdym innym przypadku walki z nałogiem najważniejsza jest tu silna wola. E-papieros jest jednak coraz częściej wybierany w miejsce plastrów czy gum nikotynowych. Zawiera nikotynę, dlatego pozwala zaspokoić głód, a przy tym zachowuje także sam rytuał palenia, zaciąganie się i wypuszczanie dymu, czego brakuje w innych środkach terapii antynikotynowej. Tutaj dalej wykonujemy te same ruchy i gesty, od których często też bywamy uzależnieni. Aby całkowicie poradzić sobie z nałogiem powinniśmy stopniowo zmniejszać zawartość nikotyny w liquidzie, aż dojdziemy do zera.

 

4. Dzięki e-papierosowi możemy zmniejszyć wydatki.

Zamieniając tradycyjne papierosy na elektroniczne możemy zaoszczędzić w skali roku od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy jak intensywnie będziemy korzystać z urządzenia i jak dużo zużyjemy w związku z tym liquidu. Oczywiście zakup e-papierosa wiąże się z jednorazowym większym wydatkiem. Jednak później będziemy już tylko kupować liquidy i wymienne grzałki. W dłuższej perspektywie jest więc zdecydowanie tańszy od wyrobów tytoniowych.Podpis

AW


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl