Jaki preparat do ochrony przed słońcem wybrać?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 387 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 349 | Data: Fri, 29 Aug 2014 | 0 komentarzy

Choć słońce jest potrzebne do życia każdej żywej istocie, bardzo często zapominamy o tym, że jest ono dla nas szkodliwe w dużych ilościach. To właśnie wtedy dochodzi do poparzeń słonecznych, a urlop zamiast dostarczać nam przyjemności, dostarcza cierpienia.

Szkodzi nam promieniowanie UV, które niszczy naszą skóry, postarza ją, albo wręcz wywołuje nowotworowe zmiany. Dlatego nie warto ryzykować naszym zdrowiem lub nawet życiem i warto używać preparatu do ochrony przed słońcem.  
Przy jego wyborze kierujmy się przede wszystkim potrzebami naszej skóry oraz typem skóry jaką posiadamy. Niektórzy z nas mają bladą cerę i na każdy kontakt ze słońcem reagują źle: ich skóra się zaczerwienia, przebarwia lub spala, potniej mocno piecze, pojawiają się na niej bolesne pęcherzyki. Inni zaś pozornie mogą na słońcu przebywać godzinami i nic im się nie dzieje. Jest to jednak złudne myślenie. Nawet skóra osób czarnoskórych – najlepiej przystosowanych do upałów nie jest odporna na szkodliwe działania słońca, a typowy Europejczyk już z pewnością nie jest.       
Dlatego nawet ci, którzy od razu opalają się na ładny brązowy kolor, mają śniadą karnację, powinni jednak wybrać odpowiedni preparat ochronny i używać go nawet w zimę. Należy też pamiętać, że osobnej ochrony potrzebują i ciało i twarz.   

Preparat dobieramy do typu karnacji (można zrobić sobie prosty test z gazety lub Internetu) ważny jest dobór odpowiedniego filtra i preparatu dobrze nawilżającego. Jeśli lubimy pływać lub mocno się pocimy ważne są właściwości wodoodporne. Wiele osób wybiera preparaty Nuxe. Chronią one nie tylko przed promieniami UVA ale też przed promieniami UVB, o których często zapominamy.                 
Preparaty Nuxe (znajdziesz je tutaj) są przeznaczone dla każdego rodzaju karnacji. Znajdziemy wśród nich zarówno preparaty o niewielkim filtrze 10, jak i te o naprawdę wysokim – 50 dla osób o skórze bardzo wysokiej wrażliwości na światło słoneczne. Co równie ważne z pomocą produktów Nuxe można chronić zarówno ciało jak i twarz, która potrzebuje szczególnej ochrony oraz produkty przeznaczone do skóry już opalonej, które ją nawilżą i przedłużą naszą piękną opaleniznę.

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl