Jak dochodzić odszkodowań za wypadki w pracy?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: E.P.

Czytano: 487 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 508 | Data: Mon, 24 Jun 2013 | 10 komentarzy

Niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy, powinniśmy być świadomi zagrożeń, jaki on za sobą niesie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i sytuacji, w których czujemy się bezradni, warto zawczasu zadbać o swoje bezpieczeństwo i prawo do ubiegania się o zadośćuczynienie.

Nie zawsze uświadamiamy sobie, że jesteśmy narażeni na rozmaite niebezpieczeństwa, wynikające z racji wykonywania przez nas obowiązków służbowych. Także w trakcie pracy oraz w drodze do i z niej, w czasie szkoleń, kursów, delegacji czy wykonywania innych czynności na rzecz pracodawcy, narażamy się na większe lub mniejsze zagrożenia. Trudno je jednak przewidzieć i zawsze w pełni im zapobiec. Powinniśmy jednak zawsze mieć przekonanie, że wszelkie ewentualne szkody będą nam w pełni wynagrodzone i otrzymamy satysfakcjonujące zadośćuczynienie. Dlatego na ogół wszyscy płacimy składki na ubezpieczenie, wykupujemy czasem także dodatkowe polisy, stąd – w razie nieszczęśliwego wydarzenia mamy uzasadnioną nadzieję na godne odszkodowanie.

Niestety w praktyce zdarzają się sytuacje, kiedy nie potrafimy się odnaleźć i uzyskać wszystkich należnych nam świadczeń odszkodowawczych. W interesie, zarówno pracodawcy jak i naszego ubezpieczyciela, leży (przynajmniej formalne) ograniczanie zakresu szkód, pomniejszanie znaczenia niektórych istotnych czynników, zaniżanie świadczenia, obalanie naszych racji itp. W takim przypadku, najlepszym sposobem zadowalającego załatwienia sprawy będzie zlecenie jej kancelarii specjalizującej się w zakresie odszkodowań.

Na szczęście powstaje coraz więcej specjalistycznych biur o zasięgu ogólnopolskim, w których otrzymamy wszechstronną pomoc prawną i organizacyjną w załatwianiu wszelkich formalności odszkodowawczych. Składamy tam tylko nasze dokumenty, przedstawiamy fakty, a reszty dokonują w naszym imieniu pośrednicy wybranej kancelarii. Tylko w takich profesjonalnie prowadzonych postępowaniach jesteśmy w stanie uzyskać wszelkie możliwe korzyści w ramach należnych nam świadczeń. Nie przegapiamy wówczas żadnej z możliwości.

Jeśli spotykamy się na jakimś etapie z odmową ubezpieczyciela czy pracodawcy, to w naszym imieniu kancelaria poprowadzi postępowanie odwoławcze, a później – nawet sądowe. Samodzielnie na pewno nie bylibyśmy w stanie wywalczyć tego należnego nam przecież, ale i z każdej strony profesjonalnie przeanalizowanego, zadośćuczynienia. Korzyści są dla nas niewątpliwe, ale przedtem musimy jednak zawsze dokonać weryfikacji kompetencji i renomy danej kancelarii. Tylko współpraca z dobrą firmą przyniesie oczekiwane efekty. Sprawdzić to możemy z powodzeniem w internecie, gdzie na rożnych forach klienci opisują swoje doświadczenia i wystawiają opinie o poszczególnych biurach i ich przedstawicielach.

Czasem z pozoru niewinny wypadek w pracy potrafi zrodzić daleko idące konsekwencje, których echo będziemy odczuwać przez wiele kolejnych lat. Niekiedy taki wypadek może wywołać długotrwałą niezdolność do pracy, spowodować kalectwo czy trwały uszczerbek na zdrowiu. Często dopiero po upływie jakiegoś czasu w pełni ujawniają się konsekwencje nieszczęśliwego zdarzenia związanego z pracą. Wówczas wchodzą w grę już nie tylko kwestie bieżącego odszkodowania, ale i wywalczenie okresowej bądź stałej renty chorobowej. Z tymi kłopotami także poradzimy sobie znacznie lepiej mając wsparcie fachowej kancelarii, która profesjonalnie poprowadzi nas przez gąszcz przepisów i pozwoli z sukcesem wywalczyć należne odszkodowanie za wypadek w pracy.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl