E-papieros – co to takiego?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Anna Wołoncewicz

Czytano: 486 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 326 | Data: Thu, 2 Jan 2014 | 0 komentarzy

Papierosy elektroniczne szturmem wchodzą do wielu galerii handlowych, dużych sklepów sieciowych, kiosków, a nawet niewielkich osiedlowych sklepików. Coraz częściej zastępują palaczom tradycyjnego papierosa lub fajkę. Czym jest e-papieros i jak działa?

Czym jest papieros elektroniczny?

E-papieros, bo tak w skrócie nazywa się papierosy elektroniczne, to urządzenie elektroniczne, które ma imitować tradycyjnego papierosa. Służy do zaspokajania głodu nikotynowego poprzez inhalację specjalnych oparów zawierających właśnie nikotynę, czyli substancję odpowiedzialną za uzależnienie od papierosów. Nikotyna zawarta jest w specjalnym liquidzie, przeznaczonym do uzupełniania naszego e-papierosa. Dzięki działaniu papierosa, opartym na podgrzewaniu płynu emitowane są nikotynowe opary, które wędrują do naszych płuc. Czym papieros elektroniczny różni się od swego tradycyjnego kuzyna? Przede wszystkim nie zawiera 4000 trujących substancji, które mogą powodować raka. W e-papierosie nie dochodzi też do procesu spalania tytoniu, dzięki czemu nie wytwarzają się substancje smoliste. Urządzenie nie powoduje też żółknięcia zębów, paznokci, matowienia cery i włosów, kaszlu ani chrypki.

Działanie e-papierosa

Działanie papierosa elektronicznego opiera się nie na spalaniu, ale podgrzewaniu. Dzięki grzałce urządzenie podgrzewa płyn zwany liquidem, w którym zawarta jest nikotyna. W tym procesie wytwarzana jest delikatna "mgiełka", której zdecydowana większość wędruje do płuc palacza, a reszta do otoczenia. Opary są bezwonne lub delikatnie pachną, w zależności od tego jaki liquid smakowy wybierzemy. E-papieros składa się z baterii litowo-jonowej zasilającej całe urządzenie oraz z atomizera, który jest zbiornikiem na liquid oraz miejscem, w którym znajduje się system grzewczy. Na samej górze jest natomiast ustnik. Obsługa papierosa elektronicznego jest bardzo prosta: przyciskiem aktywującym włączamy urządzenie klikając raz bądź kilka, w zależności od odgórnie ustalonych ustawień. Zaraz po włączeniu bateria aktywuje grzałkę, dzięki której momentalnie wytwarzane są opary. Działanie oraz obsługa e-papierosa są bardzo proste, dlatego praktycznie każdy będzie w stanie korzystać z urządzenia w celu zerwania z nałogiem tytoniowym.Podpis

AW


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl