Depilacja laserowa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Karolina

Czytano: 714 razy | Kategoria: Zdrowie i uroda | Ilość słów: 312 | Data: Wed, 13 Nov 2013 | 44 komentarzy

Depilacja laserowa jest coraz częściej wybieranym sposobem pozbycia się uporczywych włosów z różnych części ciała. Metoda ta związana jest zarówno z zaletami (pozbycie się włosów na zawsze), jak i wadami (wysokie koszty). Jednak biorąc wszystkie za i przeciw, zdecydowanie warto na nią postawić.

Czym jest depilacja laserowa?
Depilacja laserowa jest depilacją wykorzystującą wiązki światła wnikające z melaninę. W wyniku powstania wysokiej temperatury, wiązka światła powoduje ich spalenie. Jeden zabieg nie wpływa jednak na całkowite pozbycie się owłosienia. Warte zaznaczenia jest bowiem to, że wiązki światła działają jedynie na włoski, które są w fazie wzrostu. Każdego miesiąca jest ich jedynie kilkanaście procent. Tym samym potrzeba około 8 zabiegów, by włoski całkowicie uległy zniszczeniu.


Jak przebiega depilacja?
Przed samym zabiegiem należy zgłosić się do salonu w celu sprawdzenia, czy można się poddać zabiegowi. Mowa tutaj głównie o omówieniu przeciwwskazań (np. ciąża, infekcje bakteryjne, choroby skóry czy stosowaniu antybiotyków). Do 4 tygodni przed zabiegiem nie można się opalać ani używać pęsety oraz depilatora. W dniu zabiegu najlepiej jest ogolić daną część ciała maszynką jednorazową. W gabinecie, na partię ciała zostanie nałożony specjalny żel, a po chwili laser zostanie przystawiony do skóry. Działanie lasera można przyrównać do jednosekundowych ukłuć. Jednorazowo, laser działa na około kilkadziesiąt włosów. W zależności od wielkości depilowanego miejsca (noga, pachy czy też plecy, bądź strefa bikini), depilacja może trwać od kilku od kilkudziesięciu minut. Po zabiegu do około 2 godzin może utrzymywać się lekki ból.

Jak wyżej wspomniano, do osiągnięcia całkowicie gładkiej skóry potrzebnych jest około 6-8 zabiegów. Każdy kolejny zabieg należy przeprowadzać po ok 5 tygodniach. W międzyczasie nie należy się opalać.

Koszt jednego zabiegu kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złoty. Jednak w odniesieniu do pozbycia się włosków na zawsze jest to jak najbardziej godziwa cena.


Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl