Czy przy łuszczycy trzeba chronić skórę przed słońcem?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Marlena

Czytano: 593 razy | Kategoria: Choroby | Ilość słów: 320 | Data: Tue, 30 Jul 2013 | 3 komentarzy

Na temat łuszczycy krąży wiele nieprawdziwych opinii. Jednak dziwi najbardziej to, że często nawet sami chorzy nie do końca wiedzą, w jaki sposób mają postępować ze swoją chorobą. Czasem bywa i tak, że przez lata odmawiają sobie pewnych przyjemności, gdyż są oni przekonani, że nie przy łuszczycy nie mogą sobie na nie pozwolić.

Łuszczyca a słońce

Jednym z takich częstych nieporozumień jest pogląd, że zmiany łuszczycowe należy koniecznie zasłaniać przed słońcem. Wielu chorych szczelinie opatula się ubraniami nawet podczas największych upałów. Niektórzy wstydzą się zmian na skórze i chcą uniknąć oceniających spojrzeń. Jednak wiele osób jest przekonanych, że właśnie tak należy postępować.

Jest to o tyle dziwny pogląd, gdyż jak się okazuje – promienie słoneczne mogą wspomagać leczenie łuszczycy. Jednak niestety nie oznacza to, że ze zmianami łuszczycowymi można zażywać niczym nieograniczonych kąpieli słonecznych. Wystarczy jednak wiedzieć, w jaki sposób można sobie „dawkować” słońce.

Koniec z długimi spodniami latem!

Łuszczyk wcale nie musi zakrywać swojego ciała przed słońcem. W jego szafie naprawdę jest miejsce na krótkie rękawki i krótkie spodenki. Od jakiegoś czasu nawet lekarze polecają chorym terapię słoneczną.

Warto dodać, że aż u osiemdziesięciu procent osób borykających się z łuszczycą – odnotowało ulgę po zastosowaniu terapii promieniami słonecznymi. Zatem naprawdę opłaca się wystawić skórę na świeże powietrze i lecznicze oddziaływanie słońca.

Wstyd to już nie wymówka

I nawet jeśli wstydzisz się pokazywać zmienionej łuszczycą skory – nie odmawiaj sobie tej przyjemności. Możesz przecież znaleźć ustronne miejsce, albo po prostu wystawić skórę na promienie słoneczne na własnym balkonie. A kiedy już takie naturalne leczenie zacznie przynosić efekty – można spokojnie i bez wstydu przenieść się chociażby i na plażę.

Łuszczyca – tutaj ważny jest rozsądek

Oczywiście – zastosuj w tej nowatorskiej terapii nieco umiaru. Nie ma sensu opalać się nadmiernie. Aby ustalić najlepsze dla siebie „dawkowanie: słońca – warto skonsultować to z lekarzem. Czasem dermatolog może zalecić naświetlanie zmian łuszczycowych promieniami UVA (zwłaszcza w okresie zimowym).Podpis

dowiedz się więcej, jakie są objawy łuszczycy


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl