Ból głowy często pojawia się niepostrzeżenie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Zakatalogowani

Czytano: 738 razy | Kategoria: Choroby | Ilość słów: 416 | Data: Wed, 17 Apr 2013 | 10 komentarzy

Jeżeli nie rozumiemy dlaczego tak często towarzyszy nam ból głowy, to z pewnością powinniśmy sprawdzić jak wygląda nasze życie. Czy czasami nie jest tak, że przebywamy przez znaczną część dnia w hałasie.

A może jest tak, że nie jemy odpowiedniej ilości dań w ciągu dnia, przez co jesteśmy głodni, a nasz organizm reaguje właśnie w ten sposób? A może nie wysypiamy się dostatecznie, bo zamiast wcześniej położyć się spać, oglądamy różne filmy i później śpimy tylko i wyłącznie kilka godzin? Z pewnością czasami możemy sobie nie zdawać sprawy z tego, jak wiele różnego rodzaju czynników może wpływać na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, a to sprawia, że jeżeli często pojawia się u nas taki ból głowy, to z pewnością powinniśmy dobrze przeanalizować to, co dzieje się w naszym życiu i w jaki sposób dbamy o nasze zdrowie.

Często jest tak, że wystarczy niewielka zmiana w stylu życia, albo w sposobie odżywiania się, a już będziemy mogli korzystać z życia, które całkowicie będzie pozbawione bólu, a więc naprawdę będziemy mieli dość energii, żeby wypełniać rzetelnie i błyskawicznie swoje obowiązki, a później jeszcze mieć siły i ochotę na spotkanie z przyjaciółmi. Bo najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby reagować szybko i w odpowiedni sposób, bo tylko wtedy będziemy mieli szansę na szybkie wykrycie problemu i poradzenie sobie z tym, co negatywnie i nieprzyjemnie wpływa na jakość naszego życia.

Zawsze w poszukiwaniach może nam przecież jeszcze pomóc lekarz, czy farmaceuta, który świetnie potrafi nam doradzić odpowiednie leki.  Badanie endoskopowe zaliczane jest do nieprzyjemnych, gdyż pacjent odczuwa spory dyskomfort, zwłaszcza psychiczny, albowiem dotyczy to jego sfer intymnych. Aby kolonoskopia była mniej uciążliwa, czy przykra dla badanego, podaje się pacjentowi leki uspakajające i znieczulające. Badanie to, ma również rolę terapeutyczną, gdyż w przypadku zdiagnozowania polipów jelita grubego, lekarz od razu może je usunąć. Kolonoskopia jest wykonywana przy podejrzeniu raka jelita grubego i wtedy też pobierany jest wycinek do badań histopatologicznych.

Po badaniu rzadko występują niepokojące skutki uboczne, do których zalicza się krwawienie z odbytu czy silne bóle brzucha. Można powiedzieć, że badanie to, jest w wielu przypadkach konieczne i nie należy go unikać, jeśli takie będzie zalecenie lekarza. Dbałość o komfort psychiczny i fizyczny podczas tego badania powoduje, że wielu pacjentów dziwi się, że trwał on tak krótko i był prawie bezbolesny.Podpis

Dorota Chojnacka


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl