Artykuły w kategorii: Choroby

1: Bolące stawy, jak sobie pomóc?
Bolące stawy to zmora wielu osób, która ogranicza normalne funkcjonowanie. Coraz trudniej jest ‎wykonywać wszelkiego rodzaju codzienne czynności, rozpoczynając od wstawanie z łóżka, przez ‎dostanie się do pracy, po robienie zakupów w supermarkecie.

2: Jak wybrać odkurzacz dla alergika?
Osoby uczulone na kurz i roztocza powinny przywiązywać szczególną wagę do utrzymania czystości w domu lub mieszkaniu. Jedną z najważniejszych decyzji jest zatem wybór odpowiedniego odkurzacza. Musi być on podyktowany najwyższą jakością sprzętu oraz zastosowaniem rozwiązań niezbędnych do zapewnienia komfortu użytkowania.

3: Czy przy łuszczycy trzeba chronić skórę przed słońcem?
Na temat łuszczycy krąży wiele nieprawdziwych opinii. Jednak dziwi najbardziej to, że często nawet sami chorzy nie do końca wiedzą, w jaki sposób mają postępować ze swoją chorobą. Czasem bywa i tak, że przez lata odmawiają sobie pewnych przyjemności, gdyż są oni przekonani, że nie przy łuszczycy nie mogą sobie na nie pozwolić.

4: Proste i skuteczne sposoby walki z anemią
Żelazo jest jednym z głównych składników hemoglobiny, czerwonego barwnika krwi, zawartego w erytrocytach, których głównym zadaniem jest dostarczanie tlenu do każdej komórki naszego ciała. Anemia występuje, gdy organizm nie produkuje wystarczającej ilości erytrocytów lub traci ich znacznie więcej, niż potrafi wytworzyć.

5: Jakie objawy są przy półpaścu?
Półpaśca boją się zwłaszcza osoby starsze. Nic dziwnego – to właśnie u takich osób występuje największe prawdopodobieństwo na zachorowanie. Im człowiek starszy – tym większe ryzyko zachorowania.

6: Dziecko pokocha zdrowe podróże
Nie każde dziecko to urodzony podróżnik. Niekiedy podróże wcale nie działają na malucha pozytywnie i zachęcająco. Małe dzieci bardzo często się boją podróżowania samochodem.

7: Bez choroby lokomocyjnej
Wiele różnych przypadłości towarzyszy współczesnemu człowiekowi. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii pojawiły się nowe jednostki chorobowe.

8: Ból głowy często pojawia się niepostrzeżenie
Jeżeli nie rozumiemy dlaczego tak często towarzyszy nam ból głowy, to z pewnością powinniśmy sprawdzić jak wygląda nasze życie. Czy czasami nie jest tak, że przebywamy przez znaczną część dnia w hałasie.

9: Jakie są sposoby na przeziębienie?
Znamy to wszyscy. Dużo pracy, obowiązków, szef prosi o to, teściowa o tamto. Stajemy na wysokości zadania. Za oknem wieje, pada i ziębi, a my trwamy w zdrowiu i sile.

10: Dbajmy o kręgosłup
Coraz więcej z nas cierpi na różne schorzenia związane z bólem kręgosłupa. Dokuczają nam mniej groźne i bardziej groźne dolegliwości. Obwiniamy o ten stan rzeczy wszystko – zły tryb pracy, ciężkie plecaki , które dzieci noszą w szkołach, ”plamy na słońcu”.


Strona 1 z 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
© 2011 Artykulis.pl