Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Zdrowie i uroda

11: Leczenie w kriokomorach, co to takiego?
Dzisiejszy świat w szybkim tempie idzie bardzo do przodu. Niegdyś nie wyobrażano sobie leczenia różnych schorzeń niczym innym jak, tylko poważnym zabiegiem chirurgicznym.

12: Potrzeba zmiany
W życiu każdego nałogowego palacza nadchodzi taki moment, w którym pragnie powiedzieć: DOŚĆ. Może to być motywowane złym samopoczuciem, troską o swoje zdrowie i życie bądź potrzebą odmienienia swojej egzystencji. Rzucanie palenia nie jest jednak sprawą prostą. Co więc należy zrobić, by efektywnie odejść od nałogu?

13: Kosmetyki dla mężczyzn – pielęgnacja i nawilżenie
Skóra mężczyzny wymaga intensywnej pielęgnacji. Ważna jest nie tylko skóra okolic twarzy, lecz także wielu innych części ciała, w obrębie których bardzo szybko dochodzi do jej wysychania, a nawet pękania.

14: Do jakich zabiegów wykorzystuje się sprzęt kriochirurgiczny
Kriochirurgia jest bardzo młodą dziedziną medycyny. Jest alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia, polegających na inwazyjnym wycinaniu uszkodzonych tkanek. Konwencjonalny zabieg chirurgiczny niesie za sobą większe ryzyko i jest bardziej bolesny.

15: Zbawienne efekty krioterapii
Spędzanie czasu w komorze, w której panuje skrajnie niska temperatura może wydawać się szaleństwem. Jednakże w rzeczywistości komora, w której jest niska temperatura (sięgając stu dwudziestu stopni Celsjusza na minusie!) jest komorą leczniczą.

16: Ortodonta - lekarz na medal.
Rynek protezowy oraz zapotrzebowanie na usługi ortodontyczne przeżywa w Polsce istny złoty wiek. Wraz ze wzrostem gospodarczym, który nastąpił po zmianie ustroju państwowego jak i dołączeniu do wspólnoty krajów Unii Europejskiej ortodoncja rozwinęła się do poziom światowy.

17: Sposoby na bezsenność
Gwałtowny rozwój naszej cywilizacji przyniósł ze sobą mnóstwo wspaniałych wynalazków i odkryć, bez których nie wyobrażamy sobie teraz życia. Oprócz jasnej strony postępu pojawiła się także ta ciemna.

18: Zabiegi kriochirurgiczne mogą zastąpić leczenie laserem
Kriochirurgia zajmuje się leczeniem różnego rodzaju zmian skórnych. Nie są to poważne zabiegi, ale nie da się ich przeprowadzić bez obecności lekarza. Sprzęt do kriochirurgii jest prosty i niedrogi w eksploatacji, a jego zakup będzie kosztował maksymalnie kilkanaście tysięcy złotych.

19: Dlaczego mężczyźni łysieją?
Prawidłowa pielęgnacja włosów w dużej mierze zależy od utrzymania ich w należytej czystości, nadaniu im połysku i ochronie przed czynnikami zewnętrznymi. Istotną kwestią jest również właściwa ochrona przed utratą włosów, co sprowadza się do profilaktycznego wzmacniania włosów osłabionych.

20: W walce z infekcjami
Walka z dziecięcym przeziębieniem przypomina czasem brutalną walkę z wiatrakami, gdzie ofiarą jest bezbronne dziecko, które cierpi z powodu np. zakatarzenia.


Strona 2 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  
© 2011 Artykulis.pl