Podkategorie w tej kategorii:

Artykuły w kategorii: Zdrowie i uroda

101: Dbamy o własne zdrowie
Nasze zdrowie zależy w dużej mierze od tego jaki tryb życia prowadzimy, czyli jak się odżywiamy, czy jesteśmy aktywni fizycznie i czy kontrolujemy stan naszego zdrowia.

102: Co warto wiedzieć o saunie?
Sauna to nie luksus. Dla mieszkańców krajów skandynawskich sauna jest częścią życia. Początki istnienia sauny są bardzo interesujące i odbiegają od dzisiejszego wizerunku sauny.

103: Pierwsza wizyta w saunie
O czym musimy wiedzieć, zanim pójdziemy do sauny? Bo o dobroczynnych właściwościach saunowych seansów wiedzą wszyscy: poprawa odporności organizmu, złagodzenie bóli mięśni i stawów, poprawa wyglądu skóry oraz drożności zatok. O czym trzeba pamiętać?

104: Wysokie obcasy szkodzą zdrowiu
Noszenie wysokich obcasów jest uważane za bardzo seksowne. Niestety, lekarze bija na alarm – noszenie butów na bardzo wysokim obcasie szkodzi układowi kostnemu. I to bardzo.

105: Zbawienny wpływ wina
„Alkohol szkodzi zdrowiu” to hasło, które spotkać można w każdym sklepie sprzedającym alkohol. O jego zgubnym wpływie ostrzegają także specjaliści i lekarze. Jednakże odpowiedni rodzaj alkoholu pity z umiarem może wpływać na organizm także pozytywnie.

106: Czym jest kriokomora?
Coraz więcej osób narzeka na stres obecny w ich codziennym życiu. Nierzadko prowadzi on do pogorszenia się stanu zdrowia oraz depresji. Jeśli przyczyny stresu nie można usunąć należy nauczyć się stres redukować. Z odsieczą przychodzi krioterapia.

107: Decyzja o wyborze soczewek
Jeśli pragniesz wybrać dla siebie najlepsze soczewki kontaktowe, przede wszystkim poradź się swojego lekarza okulisty. To on najlepiej doradzi, które soczewki cechuje najwyższa jakość materiału i wykonania oraz odpowie szczegółowo na wszystkie pytania dotyczące użytkowania.

108: Nieoceniona pomoc kriogeniki
Do jednej z najstarszej metod leczenia należy leczenie zimnem. Już starożytni Egipcjanie znali dobroczynny wpływ zimna na ból oraz urazy. Od tego czasu zimnolecznictwo znacząco ewoluowało.

109: Zimno jako antydepresant
Większość ludzi zdecydowanie preferuje temperatury wyższe niż te minusowe. W okresie jesieni i zimy zdarza się także większa ilość dni z gorszym humorem oraz skłonność do depresji. Naukowcy jednak na przekór temu wszystkiemu wychwalają stosowanie niskich temperatur.

110: Energy drinki z alkoholem, to dobry pomysł?
Niby powszechnie wiadomo, że energy drinków nie powinno mieszać się z alkoholem, a jednak mieszanki takich drinków nie są dla nas nowością. Co więc jest prawdą? Czy przestrogi są tu na wyrost?


Strona 11 z 13
[1]   [2]   [3]   [4]   [5]   [6]   [7]   [8]   [9]   [10]   [11]   [12]   [13]  
© 2011 Artykulis.pl