Usprawniamy prasowanie

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: topa_jacek

Czytano: 592 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 427 | Data: Tue, 9 Dec 2014 | 0 komentarzy

Prasowanie ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak wydaje się że większość z nas za prasowaniem nie przepada i stara się je ograniczyć do minimum.

 Prędzej czy później żelazko zostaje jednak włączone, a nam nie pozostaje nic innego, jak tylko wyprasowanie ubrań. Może sobie to jednak ułatwić – istotny jest nie tylko wybór żelazka, ale także deski do prasowania.

 

Jaką deskę do prasowania wybrać?

 

Nawet jeżeli prasujemy dosyć rzadko, to szybko docenimy zalety odpowiednio dobranej deski do prasowania. Doraźnie koszulę czy bluzkę na spotkanie z szefem można wyprasować na blacie stołu czy biurka, jednak na dłuższa metę takie rozwiązanie będzie uciążliwe i nie pozwoli na dokładnie zaprasowanie zagięć. Deska do prasowania powinna znaleźć swoje miejsce w każdym domu, jednak dopasowanie konkretnego modelu zależy od naszych potrzeb. Wybierając się na zakup może my być zadziwieni, iż deska do prasowania może kosztować nawet kilkaset złotych. Okazuje się, iż takie modele to nie tylko deska pokryta materiałem, a cały system ułatwiający prasowanie. Jeżeli prasujemy dużo i często, to może warto zastanowić się nad zakupem takiego sprzętu? Osoby, które po żelazko sięgają tylko w sytuacjach podbramkowych raczej nie zdecydują się na taki wydatek, jednak zakup najtańszej deski również może być kiepską inwestycją.

 

Rodzaje desek

 

Największa popularnością cieszą się nieustannie klasyczne deski, które nie mają żadnych dodatkowych funkcji i tak naprawdę są jedynie podstawką pod ubranie. Na ich korzyść przemawia stosunkowo niska cena. Możemy spotkać się również z modelami, które na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, jednak ich cena jest nieporównywalnie wyższa. Najczęściej decydującym czynnikiem jest rodzaj materiału, z którego deska została wykonana. Jeżeli mamy bardzo małe mieszkanie i wstawienie do niego (nawet za szafę) deski do prasowania graniczy z cudem, to alternatywną, mniejszą wersją deski klasycznej jest tzw. „rękaw”. Jest to deska o niewielkich rozmiarach, którą możemy postawić na stole. W prosty sposób można wyprasować bardziej wymagające części ubrania – rękawy, mankiety czy nogawki, jednak wygoda prasowania większej liczby ubrań pozostawia wiele do życzenia. Coraz chętniej decydujemy się na deski elektryczne, które wyposażone są w przedłużacz. Pozwala nam to na swobodną pracę w każdym miejscu, a plączący się kabel od żelazka przestaje być problemem. Rozwiązaniem najbardziej nowoczesnym, ale jednocześnie najdroższym, są stacje prasowania. Są one w pełni zautomatyzowane, a ich domeną są stacje parowe, które pozwalają na efektywne prasowanie nawet przez kilka godzin.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl