Jak oszczędzać nie tracąc na jakości

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: bunitas

Czytano: 662 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 322 | Data: Thu, 14 Aug 2014 | 0 komentarzy

Rzadko kto może dzisiaj sobie pozwolić na zrobienia zakupów bez konieczności patrzenia na ceny. Niestety, każdy z nas oszczędza i trzeba też zresztą przyznań, że według międzynarodowych badań Polacy są narodem, który potrafi to robić.

Nie zwykliśmy wydawać większych pieniędzy, jeśli możemy mieć coś równie dobrej jakości w przystępniejszej cenie. Polacy nie kupują pochopnie i to jest nasz sposób na oszczędność.           
Sposobów na zachowanie jednocześnie od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych i nie tracenie przy tym na jakości towaru jest sporo. Nie jest sztuką kupić coś tańszego – można czasem kupić coś nawet dwukrotnie tańszego, cóż z tego jednak, skoro za tydzień się rozwali i trzeba będzie kupić nowe? Często jednak tę samą rzecz można kupić w różnych cenach i to niespecjalnie się wysilając.                  
Warto przede wszystkim porównać ceny. Jeśli przymierzamy się do kupna czegoś sprawdźmy chociażby w Internecie średnie ceny danego produktu. Różnice w zależności od sklepu mogą być naprawdę duże.  

Dobrze jest też korzystać z promocji. Nie trzeba tylko liczyć na to, że na nie trafimy. Gazetki promocyjne sieci sklepów czy marketów są dostępne w Internecie. Czasem też subskrybentom przysyłane są specjalne oferty rabatowe na maila. Wystarczy wydrukować kupon i zrobić zakupy taniej.  

Kupony czy bony zniżkowe otrzymamy też dołączając do programów lojalnościowych, np. za uzbieranie konkretnej ilości punktów. W nagrodę najczęściej otrzymuje się jakiś prezent albo właśnie zniżkę na cały asortyment lub konkretne grupy produktów – czasem dobierane indywidualnie na podstawie dotychczasowych zakupów.  

Warto też zatrzymywać promocyjne ulotki rozdawane np. w centrach handlowych. Często wydrukowane na nich kupony upoważniają nawet do 50% zniżki, inne umożliwiają tańszy zakup jakichś produktów np. w większej ilości (kup dwa, trzeci dostaniesz gratis)         
Grunt to znać ceny i wiedzieć, kiedy promocja naprawdę jest promocją. Nie zawsze bowiem promocja oznacza niższe ceny, czasem jest tylko chwytem marketingowym, warto więc wziąc to pod uwagę. 

Podpis

Sporo promocji znajdziesz też w gazetce Tchibo - nie tylko na kawę


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl