Choć nie szata zdobi człowieka...

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: joko

Czytano: 562 razy | Kategoria: Zakupy | Ilość słów: 396 | Data: Wed, 23 Apr 2014 | 0 komentarzy

Rozglądając się po każdym biurze, domu, szkole możemy dojść do wniosku, że oprócz różnic w wystroju i indywidualnych różnic w wykorzystaniu przestrzeni są elementy wspólne. Jest ich na pewno wiele, ale jest coś co na pewno łączy wszystkie te miejsca. Niepodzielnie w każdej przestrzeni królują przeróżne artykuły biurowe.

Niektóre z nich możemy z powodzeniem uznać za produkty pierwszej potrzeby – znajdziemy je w domu, w szkole, w biurze. Długopisy, pisaki, zakreślacze, papier – to wszystko i wiele więcej znajdziemy prawdopodobnie w każdym domu. W biurach i w szkołach zwiększa się ilość i różnorodność dostępnych artykułów – znaleźć możemy flipcharty, bindownice, niszczarki do dokumentów. W domach raczej nie znajdą zastosowania, ale w biznesie i w szkołach są bardzo ważne i usprawniają pracę. Artykuły biurowe wpływają na komfort pracy a niektóre rozwiązania pozwalają zaoszczędzić przestrzeń biurową, inne usprawniają  pracę pomagając nam zarządzać czasem.

Dbałość o porządek i przejrzystość dokumentów nie tylko pomoże nam zaoszczędzić czas, gdy będziemy szukać konkretnej umowy czy faktury, ale również zdejmie z nas ciężar stresu, że nie możemy czegoś znaleźć. Istnieje jednak niebezpieczeństwo, że nadmiar artykułów, które znajdą się w naszym biurze, w szkole, stanie się przeszkodą w swobodnym funkcjonowaniu. Zbyt wiele rozwiązań, źle dobrane do naszych potrzeb, artykuły które nie sprawdzą się w przestrzeni, którą dysponujemy – to wszystko może osłabić sprawne działanie. O zakupie kolejnych artykułów powinna zatem decydować realna potrzeba.

Wybór dobrej jakości artykułów biurowych to duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu biura – nie ma chyba nic bardziej frustrującego w pracy niż długopis, który przestaje niespodziewanie pisać, zacinający się segregator czy suchościeralna tablica, z której nie można usunąć zapisów, które się tam znalazły. Dlatego kupując materiały do pracy warto postawić na jakość. Zwłaszcza, że może to też wpłynąć na wizerunek firmy. Materiały, których używamy w pracy powinny świadczyć o tym jak pracujemy. Niby nie szata zdobi człowieka, ale nasze teczki z dokumentami mogą wiele o nas powiedzieć naszym klientom i kontrahentom. Zadbajmy więc o to, żeby był to wizerunek profesjonalny i spójny. Artykuły biurowe to ogromny zbiór materiałów – od najprostszych spinaczy do papieru, przez papiery o różnych gramaturach, przez artykułu piśmiennicze po skomplikowane maszyny biurowe – to wszystko powinno służyć usprawnianiu pracy i ułatwiać nam życie. Od nas jednak zależy czy w pełni wykorzystamy ich potencjał. 

 Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl