Wyprawa w góry idealna na urlop

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Freva

Czytano: 460 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 344 | Data: Thu, 23 Aug 2012 | 2 komentarzy

Kiedy zbliżają się upragnione dni urlopy zaczynamy planować , gdzie i jak spędzimy ten czas. Dla osób, które chcą spędzać wakacje bardziej biernie idealnym wyjściem będzie morze i plaża. Jednak dla tych lubiących odpoczywać aktywnie dobrym wyjściem są góry.

Wielu z nas wykonuje pracę siedzącą. Godziny pracy, a czasem i nadgodziny spędzamy przed ekranem monitora, bez ruchu i świeżego powietrza. Warto wtedy wybrać się na urlop bardziej aktywny, a góry bez wątpienia się do tego nadają.

Mamy do wyboru: Zakopane, Bieszczady, czy inne urokliwe miejsca, które wciąż przyciągają miłośników górskich wspinaczek, spacerów i sportów zimowych. Górskie szlaki pozwalają na  wielogodzinne spacery, pełne wysiłku fizycznego, który poprawi kondycje tym którzy na co dzień mało są w ruchu. Świeże powietrze  natomiast pozwala nam na poprawę pracy naszego mózgu. Możemy odpoczywać nie tylko fizycznie, ale i psychicznie wśród lasów i gór i podziwiając piękne,  widoki. Dobrą opcją są domy z drewna.

Jeśli poszukamy odpowiednio wcześnie takiego możemy znaleźć fajny, miły i przytulny domek za nie dużą cenę. Drewniany domek, z kominkiem, a z okna piękny przyrodniczy krajobraz. Wspaniała rzecz dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od tempa miejskiego świata, od tłumów, korków i gwaru.

Górskie restauracje, chatki, przyciągają turystów, którzy chcą w przytulnym, przyjaznym miejscu napić się kawy. Możemy na każdym kroku spotkać prawdziwego górala i posłuchać  gwary  góralskiej. Możemy też bliżej poznać góralską kulturę, która naprawdę jest ciekawa i wielowymiarowa. Zapewniam, że każdy kto chociaż raz się z nią zetknie będzie chciał  podobnie z nią obcować. Góry też mają jeszcze jedną pozytywną cechę. Pozwalają nam na miłe spędzenie czasu w słoneczne dni, ale także w te chłodniejsze możemy udać się w trasę i nie marnować ani chwili.

Warto się wybrać w takie miejsca z całą rodziną i z dziećmi, gdyż  każda taka wyprawa może uczyć naszych najmłodszych szacunku do natury, przyrody. Jest to bardzo istotne w świecie wszechobecnej technizacji. 

Dbajmy o zdrowie ciała i ducha – wyjeżdżajmy w góry.Podpis

Freva


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl