Współczesna turystyka

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Hania007

Czytano: 531 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 320 | Data: Mon, 28 Jul 2014 | 0 komentarzy

Świat zmienia się w zaskakującym tempie. Na różnych polach życia współczesnego człowieka pojawiają się nowe tendencje i zjawiska. Zmiany nie omijają również ruchu turystycznego. Jedną z zasadniczych zmian we współczesnej turystyce jest ciągły wzrost ilości czasu wolnego.

ak to można rozumieć? Otóż, kiedyś wakacje miały charakter dobra luksusowego, przynajmniej dla większości ludzi. Dzisiaj stały się ogólnodostępne, ze względu na możliwość wyboru spośród wielu różnorodnych form aktywności turystycznej. Nie istnieją już tylko nudne oferty, w których głównym punktem jest leżakowanie na plaży. Są inne, ciekawsze, wycieczki dla aktywnych.

 

Kolejną zmianą jest to, że wybiera się dzisiaj podróże raczej krótsze, ale zdecydowanie częściej. Wcześniej wakacje kojarzyły się z letnim upałem, dzisiaj coraz więcej osób decyduje się na turystykę w okresie zimowym i jest to przede wszystkim wypoczynek aktywny, na przykład, wakacyjny wypad na narty. Wielu decyduje się na wyjazdy wakacyjne również zupełnie poza sezonem. To ciekawa opcja, ponieważ jest taniej i kraje, na przykład egzotyczne, które w sezonie są niedostępne ze względu na zaporową cenę, w okresie posezonowym nie kosztują już tak wiele. Z drugiej strony, warto wybrać się na południową półkulę, kiedy u nas jest zima. Tam właśnie jest sezon, jest gorąco i przyjemnie.

 

We współczesnej turystyce odczuwalna też coraz bardziej jest inna kwestia. Biorąc pod uwagę liczne zagrożenia, w obliczu, których stają turyści, coraz większa staje się potrzeba bezpieczeństwa podczas wyjazdów wakacyjnych. Inne stały się priorytety współczesnych turystów. Dziś oprócz wypoczynku, który wcześniej był dominującą potrzebą, równie istotne stają się wartości poznawcze i edukacyjne wyjazdów. Obecnie turysta staje się coraz bardziej wymagający. Oczekuje różnorodności, przygody, wysokiej jakości ofert turystycznych, a nie rzadko luksusu. Niemniej jednak wypoczynek i relaks są w dalszym ciągu bardzo ważnym elementem turystyki. Dla większości to bardziej ważne niż aktywny wypoczynek, chociaż trzeba przyznać, ze wzrasta zainteresowanie wycieczkami dla aktywnych.Podpis

Hania007


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl