Wakacje w siodle - przyjemny i pożyteczny czas dla dziecka.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Gucioslaw

Czytano: 403 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 320 | Data: Thu, 8 Aug 2013 | 0 komentarzy

Rodzice, którzy poszukują dla swych pociech ciekawego wyjazdu wakacyjnego, często stawiają na kolonie związane z różnymi szkoleniami, na jakich dzieci mogą nauczyć się nowych rzeczy lub poszerzyć umiejętności jakie już posiedli.

Wiadomo że nie warto przeglądać katalogów z ofertami takich wyjazdów i na chybił trafił wybierać czegoś co nie wiadomo, czy będzie się podobać dziecku, czy jest modne modne lub dziecko koleżanki też pojechało.

Taki wyjazd powinien być przede wszystkim miłym czasem dla dziecka, w końcu ma wakacje i pragnie odpocząć. Błędem jest zatem szukanie takich wczasów, gdzie dziecko będzie zajęte wciąż mało interesującą nauką. Letnie obozy szkolące muszą być tak skonstruowane, by dostarczały najmłodszym odpowiedniej dozy rozrywki. W ostatnim czasie sporo młodszych ludzi, szczególnie dziewcząt pasjonuje się konną jazdą. Jest to bardzo ciekawy sport, gdzie najciekawszy jest kontakt ze zwierzęciem oraz szansa poznawania różnorodnych atrakcyjnych miejsc podczas konnych przejażdżek. Gdy zatem mamy dzieci w wieku kilkunastu lat, może dobrze byłoby zapytać o wakacyjny obóz konny 2013.  Taki obóz to dobra opcja dla ludzi, którzy pragną od początku nauczyć się jeździectwa, oraz dla tych, jacy już coś poznali i mają umiejętności, ale chcą te informacje rozszerzyć. Harmonogram obozów konnych wygląda najczęściej tak, że z początku w postaci wykładów nastolatkowie poznają teorię pielęgnowania koni, dowiadują się o nich sporo interesujących informacji, a następnie poznają wiedzę o hippice. Wtedy także przychodzi czas na pierwsze próby swych zdolności i jazdę konną pod okiem opiekunów. Jest to dość proste i prędko da się dowiedzieć się o co chodzi w tym sporcie.


Lecz to jak wiadomo nie wszystko, dlatego, że obozy takie zwykle realizuje się w ładnych miejscowościach zlokalizowanych w pięknych miejscach, w których niedaleko są lasy, jeziora, albo morze. Ponadto dla uczestników organizowane są wyjazdy turystyczne, dyskoteki, ogniska, lub gry grupowe. To powoduje, że trudno tam nudzić.

Polecany obóz konny - www.moszna.pl

Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.
© 2011 Artykulis.pl