Uwaga, Majówka się zbliża

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Plus

Czytano: 538 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 459 | Data: Tue, 15 Jan 2013 | 4 komentarzy

Zastanawiałeś się kiedyś skąd się wzięła nazwa Majówka? Otóż pochodzi od odprawianego ku czci Matki Boskiej święta kościelnego, będącego nabożeństwem majowym.

MajówkaW kilku regionach Polski świętuje się z tej okazji w czerwcu, a czasami także i we wrześniu. Nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach 1 maja jest Świętem Pracy, z kolei 3 maja Polska świętuje uchwalenie 3 maja z 1791 roku Konstytucji, która określa m.in. podstawowe prawa, wolności i obowiązki obywatela. W czasie rozbiorów zakazane były z tej okazji obchody. Świętowanie wznowiła II Rzeczypospolita w kwietniu 1919 roku. Podczas okupacji hitlerowsko-sowieckiej zostało ono zdelegalizowane, a potem to samo uczyniły polskie władze komunistyczne. Od 1990 roku po zmianie ustroju w Polsce Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone jest uroczyście i jest dniem wolnym od pracy.

Zazwyczaj w tym okresie spragnieni odpoczynku wyruszamy na działki ruszając ostro z porządkami wiosennymi i z sadzeniem kwiatów oraz warzyw, z kolei ci co jej nie mają planują wyjazdy do znajomych, dalszej rodziny, turystycznie, albo uskuteczniają krótkie zagraniczne wypady. W tym roku, przy niewielkim uszczupleniu swojego urlopu, niezwykle imponująco się nam zapowiada Majówka, do której już pozostało zaledwie pięć tygodni. Jak się pospieszymy to jeszcze zdążymy się załapać na tanie loty i biorąc zaledwie trzy dni urlopu spędzić, aż dziewięć wspaniałych dni w ciekawym miejscu świata. Zazwyczaj na Majówkę wybieramy miejsca, gdzie można prawdziwie się zrelaksować i odetchnąć pełną piersią. Dlatego też większość wymiera miejsca spokojne i ciche, wieś lub góry, a wszystko po to by odpocząć od bieganiny i dnia codziennego. Co niektórzy akumulatory będą ładować w odnawiających i regenerujących zmęczone po zimie organizmy ośrodkach SPA.

Zagraniczna Majówka wbrew pozorom nie wychodzi drożej niż w Polsce, a do tego bardziej w południowych krajach możemy liczyć na pogodę. Oblegana jest w tym okresie nieustannie nie tracąca na popularności Hiszpania, Turcja, Włochy, Maroko. Kogo stać poleci na Jamajkę, Dominikanę i do Kenii. W Polsce najtaniej wychodzi nam ciesząca się powodzeniem agroturystyka. Może się okazać już dziś ciężko nam będzie znaleźć miejsca na takich gospodarstwach. Wysokie ceny hoteli gwarantują w każdym w nich wolne miejsca. Wyjątkiem mogą być obiekty położone w górach, tam wolnych noclegów w hotelach może zabraknąć. Jeśli wybieramy się gdzieś przez touroperatorów powinniśmy przed podpisaniem dotyczącej rezerwacji umowy, dokładnie się z nią zapoznać. Dokument zawiera m.in. ważne dla nas informacje dotyczące zasady reklamacji, czyli czego może ona dotyczyć, gdzie ją ewentualnie złożyć, z jakimi dokumentami i w jakim terminie. Zamieszczona jest też informacja dotycząca wielkość kwoty, jaką nam zwróconą w przypadku wycofania się z imprezy.Podpis

Autor - http://tanie--przeloty.com.pl/


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl