Strajki w hiszpańskich liniach lotniczych

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Plus

Czytano: 423 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 333 | Data: Wed, 17 Apr 2013 | 10 komentarzy

Linie lotnicze Iberia od dłuższego czasu przechodzą kryzys. Od 4 do 8 marca 2013 rusza drugi etap strajków. Linia odwołuje ponad 1200 połączeń lotniczych.

Pierwszy etap odbył się od 18 do 22 lutego. Strajki są spowodowane niepokojami pracowników. Boją się o masowe zwolnienia. Linia lotnicza przekonuje, że masowe zwolnienia są konieczne i są elementem restrukturyzacji. Iberia boryka się z poważnymi problemami finansowymi. Zeszły rok przyniósł linii około 350 milionów dolarów strat. Piloci tej linii sprzeciwiają się utworzeniu przewoźnika Iberia Express. Pracownicy obawiają się, że nowa linia lotnicza pokrzyżuje plany i wtargnie w siatkę połączeń tradycyjnych hiszpańskich linii lotniczych. Iberia przez strajki naraża na straty nie tylko siebie ale także i pasażerów. Linia stara się obecnie o sądowy zakaz na strajk. Aby przetrwać Iberia zwolniła już około cztery tysiące pracowników.

Iberia dla klientów

Iberia to linie, którego główny port lotniczy znajduje się w Madrycie. Linie startowały jako przewoźnik pocztowy między stolica a Barceloną. Od 2001 roku hiszpańskie linie lotnicze są sprywatyzowane. Teraz Hiszpania oferuje wiele połączeń do Ameryki Łacińskiej. Iberia jest także prekursorem w wielu przedsięwzięciach. Między innymi jako pierwsza wprowadziła bilet elektroniczny. Pasażerowie korzystający z usług tego przewoźnika korzystają z punktów promocyjnych Iberia Plus. Iberia oferuje naprawdę bardzo wysoką jakość usług. Między innymi w klasie biznes, turystom są serwowane wyborne wina. Linia lotnicza lata na wszystkie kontynenty, z wyjątkiem Australii.

Problemy w liniach lotniczych

Nie tylko Iberia boryka się z problemami finansowymi. Także te problemy mają polskie linie lotnicze. Aby uratować PLL LOT został wdrożony proces restrukturyzacji. Zmieniono prezesa, ograniczono wiele lotów a także ukierunkowano Lot na przeloty na kontynent azjatycki. Lot oferuje na wiosnę promocje roku. Obniżki na ceny biletów lotniczych obejmują około 45 połączeń. Przede wszystkim obniżono ceny na bilety lotnicze do Nowego Jorku, Pekinu a także Toronto. Kłopoty finansowe ma także linia SAS. Obecnie przewoźnik otrzymał kredyt od rządu w Danii i Norwegii.Podpis

B.T.


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl