Samolotem do Lwowa

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Plus

Czytano: 504 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 451 | Data: Mon, 29 Apr 2013 | 10 komentarzy

Na Ukrainie, czyli jednym z krajów byłego bloku Związku Radzieckiego, dość prężnie działa komercyjne lotnictwo pasażerskie i cargo. Kraj ten rozwija się pod tym względem na wzór innych kapitalistycznych państw.

Powstają w nim nowe linie lotnicze oraz z nowoczesną flotą i nowym sprzętem nowe koncerny. Działają również starsze spółki Ukrainy, które powołano do życia na podstawie lub bazie radzieckiej floty powietrznej.

Ukraińscy przewoźnicy powietrzni

Największym uznaniem cieszą się trzecie pod względem wielkości linie lotnicze Ukrainy, mające 80-letnią tradycje, Donbassaero. W siatce połączeń tego przewoźnika jest Armenia, Azerbejdżan, Cypr Egipt, Grecja, Gruzja, Litwa, Łotwa, Niemcy, Rosja, Turcja i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W Polsce dobrze znany jest nam inny ukraiński przewoźnik, zaliczany do jednego z najmłodszych w Europie, Aerosvit. Oferuje on przeloty do wielu europejskich miast, m.in. Neapolu, Stambułu, Sztokholmu, Pragi, Budapesztu, Belgradu, Sofii, Hamburga, Rygi, Tallina, a do polskich portów lotniczych Krakowa i Warszawy rejsy tych linii zostały zawieszone. Prowadzą one także usługę tanich lotów czarterowych do Austrii, Finlandii, Niemiec, Włoch, Polski, Słowacji, Egiptu, Turcji oraz Indii. Z kolei rejsami transatlantyckimi Aerosvit obsługują Bangkok, Delhi, Pekin, Nowy Jork i Toronto.

Wykonujące głównie połączenia po Ukrainie, dość młode i zależne od UTair Aviation, ukraińskie linie lotnicze UTair-Ukraine planują uruchomić ze Lwowa dwa połączenia do Polski, do Warszawy i Krakowa. Chcą tym samym wstrzelić się w miejsce zawieszonych przez Aerosvit lotów na te lotniska. Byłyby to pierwsze międzynarodowe rejsy tego ukraińskiego przewoźnika z Lwowa. Poza tym UTair-Ukraine wykonuje też loty do Moskwy.

Co jeszcze lata na Ukrainę, z Ukrainy i po niej

W Kijowie ma swoją siedzibę ukraiński oddział grupy węgierskich tanich linii lotniczych, Wizz Air. Linie rozpoczęły tu swoją działalność na początku drugiego półrocza 2011 roku. Na wszystkie loty tego ukraińskiego oddziału w cenę biletu lotniczego wliczony jest bagaż rejestrowany w liczbie sztuk jeden. Dysponujący dwoma samolotami Wizz Air Ukraina wykonuje z Kijowa rejsy do Gruzji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Polski, Turcji i po Ukrainie do Lwowa i Symferopolu na Krymie. Przewoźnik ten obsługuje jedną trasę do Polski, a konkretnie na Lotnisko Katowice. Niektóre połączenia lotnicze z Ukrainą oraz na Ukrainie obsługuje także największe niemieckie linie lotnicze Lufthansa lub Deutsche Lufthansa AG, których główna siedziba mieści się w Kolonii. Regularne połączenia lotnicze z tym krajem mają również austriackie narodowe linie lotnicze Austria Airlines z siedzibą w Wiedniu. Niektóre porty lotnicze Zachodniej Ukrainy obsługują rumuńskie linie lotnicze Carpatair, będące największym regionalnym przewoźnikiem lotniczym w Europie Wschodniej. W okresie wakacyjnym regularne połączenia lotnicze z Ukrainą wykonują też narodowe tureckie linie lotnicze Turk Hava Yolları lub Turkish Airlines.Podpis

 A.D. (tanie--przeloty.com


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl