Artykuły w kategorii: Polska

1: Piękna przeszłość architektury drewnianej
Budownictwo drewniane w Polsce ma przeszłość, którą możemy się szczycić. Znakomite jego przykłady możemy podziwiać do dzisiaj dzięki takim inicjatywom, jak Szlak Architektury Drewnianej. Gdzie możemy się na niego natknąć?

2: Gdański weekend za pół ceny
Weekend za pół ceny jest inicjatywą, która zrodziła się już 6 lat temu. Jest to wybrana noc – jedna w roku – zazwyczaj pod koniec kwietnia, podczas której wybrane restauracje oferują rabat 50% na swoje usługi. Celem akcji było zachęcenie i przyzwyczajenia ludzi do korzystania z usług restauratorów na co dzień.

3: Bursztynowy Niedźwiadek Szczęścia ze Słupska to... Słupcio!
Od 2009 roku Muzeum Narodowe w Szczecinie jest w posiadaniu Niedźwiadka Szczęścia, z początkiem roku ogłosiło konkurs na imię dla wyjątkowego eksponatu, który został odnaleziony w 1887r. koło Słupska. Imię wymyśliła Pola ze Szczecina, która w nagrodę otrzymała pluszowego misia.

4: Muzeum Narodowe w Krakowie
Wśród licznych muzeów znajdujących się w Krakowie, największym i posiadającym najcenniejsze zbiory jest Muzeum Narodowe. Projektantami budynku, który został budowany w latach 1934 do 1989 roku, byli Bolesław Szmidt, Czesław Boratyński i Edward Kreisler.

5: Zwiedzanie Warszawy
Warszawa jest współcześnie stolicą Polski i nic w tym zaskakującego, bowiem na terenie tego miasta znajduje się ogromna ilość różnorodnych zabytków w ramach, których możemy Warszawę zwiedzać i podziwiać.

6: Noc poślubna w apartamencie
Jednym z najważniejszych dni w życiu każdego człowieka jest dzień ślubu. Myślimy o nim miesiącami, przygotowujemy się na tygodnie przed oczekiwaną datą i wciąż się zastanawiamy, czy wszystko pójdzie pomyślnie.

7: Długi weekend w ostatniej chwili
Długi weekend majowy to nie tylko okres wyjazdów to również okazja, by napisać pracę magisterską albo wymienić glazurę. Nagle jednak okazuje się, że profesor przełożył termin obrony, a majster złamał rękę. A Tobie zostaje 2 dni na zaplanowanie majówki.


Strona 1 z 1
[1]  
© 2011 Artykulis.pl