Świnoujście

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: visito11

Czytano: 617 razy | Kategoria: Noclegi i hotele | Ilość słów: 315 | Data: Sun, 3 Feb 2013 | 10 komentarzy

Świnoujście to jedno z najpopularniejszych miejsc na polskim wybrzeżu. Miasto liczące prawie czterdzieści tysięcy mieszkańców zachwyca wyjątkowym położeniem na wyspie oraz najszerszą plażą w Polsce.

Polskie wybrzeże z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze turystów, ponieważ Morze Bałtyckie mimo, iż jest raczej chłodnym morzem jest czystsze niż inne wody w okolicy basenu bałtyckiego. Sporo osób ceni sobie także czyste plaże, które większość nadmorskich kurortów oferuje turystom. Ważne jest także zlokalizowanie miast i miasteczek nadmorskich, bowiem te w okolicy Trójmiasta czy Krynicy Zdroju są bardziej popularne niż te w okolicy Szczecina.

Aczkolwiek jedno z miast położone niedaleko Szczecina może pochwalić się czystą wodą, czystymi plażami, wspaniałymi atrakcjami turystycznymi i interesującym położeniem. Świnoujście to 8 pod względem wielkości powierzchni miasto w Polsce, ale nie jest standardowo położone na kawałku stałego lądu, a rozrzucone po wyspach. Świnoujście leży na trzech głównych wyspach takich, jak Karsibór, Wolin i Uznam. Jednakże do terenu tego miasta wlicza się także 44 niezamieszkane wysepki.

W pobliżu wyspy Uznam wznosi się  latarnia morska wysoka na dwadzieścia metrów, którą wybudowano po wojnie w miejscu starej latarni. Obecnie w latarni można obejrzeć niewielką ekspozycję dotycząca historii latarń morskich.Tak atrakcyjna lokalizacja sprawia, że wiele osób wykorzystuje w czasie wakacji apartamenty nad morzem i w tej okolicy spędza wakacje czy zimowy urlop, ponieważ jest to jedno z niewielu nadmorskich miast, które zapewniają także zimą rozrywkę.

Tanie noclegi w Świnoujściu można znaleźć przede wszystkim przy promenadzie w kwaterach prywatnych oraz w pensjonatach i schroniskach turystycznych. Także apartamenty oferują ciekawe ceny i zwykle rodziny z dziećmi decydują się na wynajęcie apartamentu, ponieważ jest to miejsce bardziej komfortowe i dla rodziców i dla dzieci, a cena za wynajem dla na przykład 4 osób jest podobna jak ceny pokoi w 3 gwiazdkowym hotelu.Podpis

Jerzy Stolarek


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl