Najwięcej gwiazdek, najwięcej luksusu.

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Plus

Czytano: 559 razy | Kategoria: Noclegi i hotele | Ilość słów: 335 | Data: Fri, 1 Mar 2013 | 10 komentarzy

Hotele o standardzie cztero i pięciogwiazdkowym oferują swoim gościom różnego rodzaju usługi dodatkowe, często bardzo ekskluzywne. Goście mogą w nich liczyć na room-service przez całą dobę (w niższych kategoriach, tylko przez 12godz.).

Hotele czterogwiazdkowe muszą posiadać wyższą klasę urządzeń i wyposażenia. Pokoje wraz z obsługą musza być jeszcze lepsze niż w obiektach trzygwiazdkowych. Dodatkowo hotel musi być wyposażony w centrum biznesowe, co najmniej w trzy w pełni wyposażone duże sale konferencyjnych. Obiekt hotelowy musi mieć do dyspozycji gości dwie restauracje, bar, basen, siłownie, centrum odnowy i bezprzewodowy Internet w pokojach. Najczęściej hotele czterogwiazdkowe usytuowane są w centrum miasta i wyposażone są w dźwiękoszczelne okna i wyciszone pokoje. Obsługa w hotelu dostępna jest dla gości przez 24h.

Hotele pięciogwiazdkowe oferują najlepszy standard, różnica między czterogwiazdkowymi hotelami jest nie wielka, wręcz nie odczuwalna. Standard pięciu gwiazdek zapewnia hotelowym gościom dostęp do profesjonalnego centrum biznesowego wraz z sekretarką, nowoczesną technikę zabezpieczeń. Luksusowe hotele usytuowane są w ścisłym centrum miast przy głównych centrach biznesowych. Do dyspozycji gości oddają usługi odnowy biologicznej, duży parking tuż przy hotelu z miejscem dla każdego gościa hotelu, rezerwowane według numerów pokoju i wiele innych usług, które mają na celu jak najbardziej umilić pobyt. Pokoje hotelowe (np. dwuosobowe) muszą mieć co najmniej 18 metrów kwadratowych. Będąc klientem takiego obiektu otrzymamy oddzielne wejście oraz specjalnie wydzieloną drogę dla bagażu. W hotelach pięciogwiazdkowym standardem są takie usługi dodatkowe jak: room-service, budzenie, napoje gorące, codzienną prasę. Zaletą hoteli cztero-i pięciogwiazdkowych jest dostęp do gorących posiłków i napoi przez całą dobę. Każdy pokój urządzony jest pod okiem najlepszych dekoratorów wnętrz, oraz wyposażony w najlepszy sprzęt elektroniczny. W ekskluzywnych nie zabraknie osobistego sejfu czy w pełni wyposażonego barku.

W Polsce liczba obiektów o najwyższym pięciogwiazdkowym standardzie nie jest oszałamiająca, na świecie, szczególnie w Japonii, czy Arabii Saudyjskiej często buduje się tylko tego typu hotele. Są oczywiście bardzo drogie.Podpis

Autor http://rezerwacja.org.pl/


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl