Modne nieruchomości rekreacyjne… Domki letniskowe wakacyjnym marzeniem wielu Polaków

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: omega7

Czytano: 652 razy | Kategoria: Noclegi i hotele | Ilość słów: 407 | Data: Fri, 29 Jun 2012 | 10 komentarzy

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na zakup własnej nieruchomości wypoczynkowej i inwestuje w domki letniskowe. Wielu z nas ma swoje magiczne miejsca, w które wraca zawsze podczas kolejnych wakacji.

Wyjeżdżając nad morze, w góry czy nad jeziora, uwielbiamy ich piękne krajobrazy, niepowtarzalne zabytki, ciszę, spokój, bądź mieszkających tam ludzi…

Po dłuższym zastanowieniu dochodzimy do wniosku, że zamiast wynajmować pokój, bardziej opłaca się nam kupić, bądź zaciągnąć kredyt na coś własnego. W końcu opłaty za wynajem, zwłaszcza w miejscach zwanych kurortami, nie należą do najniższych.

Niestety, nieruchomości rekreacyjne również nie należą do najtańszych, dlatego przed zakupem należy bardzo dokładnie wszystkie dostępne możliwości rozpatrzyć.

Przede wszystkim, zastanówmy się kiedy dokładnie chcemy korzystać z takiego domku, w jakim celu i ile pieniędzy chcemy i możemy na niego przeznaczyć?

Domki letniskowe to bardzo szerokie pojęcie. W zależności od naszych potrzeb oraz oczekiwań mamy kilka możliwości do wyboru…

 

  • Przede wszystkim, należy podjąć decyzję czy ma to być zwykły dom mieszkalny np. w środku kurortu, czy bardziej zależy nam na siedlisku - czyli domku usytuowanym na obrzeżach miasta, bądź wsi, a może ma to być typowy domek letniskowy położony w pobliżu jeziora, morza czy rzeki.
  • Poza tym, musimy przeanalizować wielkość nieruchomości. Powierzchnia wymarzonego domku ma znaczenie nie tylko w kontekście naszych potrzeb, ale również związana jest z podatkiem oraz kosztami utrzymania. Dodatkowo, im większy dom, tym większe początkowe koszty inwestycji.
  • Kolejną sprawą, nad którą musimy się zastanowić to czy w naszych planach jest miejsce na budowę nowego domu, czy kupno już istniejącego, ale do remontu. Jeśli wybierzemy tę drugą opcję, powinniśmy dokładnie sprawdzić księgi wieczyste danej nieruchomości. Obok stanu technicznego, kwestie prawne to właśnie to, co powinno w szczególności przykuć naszą uwagę.

 

Domki letniskowe to w ostatnich latach bardzo popularne inwestycje. Nie ma się czemu dziwić. Plusem własnego lokum jest przede wszystkim to, że nie musimy niczego wynajmować, zaklepywać miejsca, niekiedy nawet rok wcześniej, do tego przyjeżdżamy zawsze wtedy, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota i zostajemy tak długo, aż znudzi nam się pobyt. Domki letniskowe możemy traktować jako inwestycję na lata, a w czasie, kiedy sami z niej nie korzystamy możemy zawsze wynająć innym. Takie rozwiązanie może pokryć nam koszty kredytu, bądź zmniejszyć cenę naszego wakacyjnego wypoczynku.Podpis

Serwis ogłoszeniowey - anonse.pl


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl