Wypoczynek nad morzem

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Joanna_NET

Czytano: 588 razy | Kategoria: Morze | Ilość słów: 362 | Data: Sun, 24 Feb 2013 | 9 komentarzy

Gdy zbliża się termin urlopu, albo nawet dużo wcześniej zaczynamy się zastanawiać, gdzie tym razem zabrać nasze pociechy podczas letniego wypoczynku. Ważne jest by dobrze wybrać miejsce, bo od niego w głównej mierze zależy mile spędzony czas.

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najlepiej czują się tam, gdzie mogą się wyszumieć na świeżym powietrzu, wybiegać swoją niekończącą się energię. Wakacje z dziećmi nad morzem, to doskonałe rozwiązanie dla zaspokojenia potrzeb malucha. Zabawa w piasku, to zabawa na całego i dzieci nigdy nie mają dość tej ogromnej piaskownicy. Do tego zabawa w błocie jest dodatkowym atutem wspaniałej zabawy. Na plaży można tyle ciekawych rzeczy robić, że nie wiadomo kiedy robi się wieczór i trzeba wracać do domu. Gdy jest piękna pogoda można spacerować plażą, tak daleko jak nogi poniosą, często te wycieczki kończą sie w następnej miejscowości. Tu pojawiają się kolejne atrakcje, bo być może tego miejsca jeszcze nie znamy, a dodatkowo np. znajduje się tutaj oceanarium, z pięknymi rybami, których w morzu nie udaje się spotkać.

Na plaży można także puszczać latawca, teren do biegania jest nieograniczony, chyba że jest tak upalnie, że cała plaża jest zapełniona przez wielbicieli kąpieli słonecznych. Wtedy latawiec musi poczekać na popołudnie, kiedy słońce jest mniej piekące i ludzi także jest wtedy znacznie mniej. Tworzenie zamków z piasku, to też cudowna zabawa, gdzie nasz zamek połączony jest także z basenem pełnym morskiej wody. Dla dziecka piasek i woda to jest to o czym marzą, by zabawa była na prawdę udana, często wtedy nawet zapominają o tym czym jest głód. Zabawa piłką w wodzie, czy skakanie przez fale, czy poprosu siedzenie sobie w morzu, to gwarancja, że dziecko na pare godzin jest w swoim świecie.

Gorzej jest jeśli pogoda się popsuje, wtedy wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą. Ale tutaj też znajdzie się rozwiązanie zaistniałej sytuacji, bo można ubrać kalosze i zabawa w kałużach, to też atrakcja nie tylko nad morzem. Przy mało atrakcyjnej pogodzie można też miło spędzić czas na grach planszowych, czy też grając w karty. Ostatecznością są automaty, których jest sporo w całym miasteczku nadmorskim.Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl