Atrakcje Słonecznego Brzegu w Bułgarii

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: mywojko

Czytano: 654 razy | Kategoria: Morze | Ilość słów: 361 | Data: Mon, 26 Nov 2012 | 10 komentarzy

Do najsłynniejszych kurortów bułgarskiego wybrzeża należą między innymi Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Ten drugi uważany jest za najpiękniejszy i największy ośrodek wczasowy. Położony w południowo-wschodniej Bułgarii, przyciąga co roku tysiące turystów.

Sam kurort to typowo turystyczna miejscowość, w sezonie tętniąca życiem, muzyką i wybuchająca feerią barw, a po sezonie wyciszona i spokojna, przygotowująca się na kolejne wakacje. Są tu najpiękniejsze bułgarskie kompleksy apartamentowe, których z roku na rok przybywa coraz więcej. Oferują nie tylko luksusowe noclegi, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia mieszkania, ale także wysoki standard, gdzie zapewniony jest już dostęp do basenu, kortów tenisowych, pól golfowych. Turyści na terenie kompleksu mają możliwość skorzystania z siłowni, gabinetu masażu czy też lekarzy specjalistów. Na potrzeby wczasowiczów każdy z kompleksów przypomina mini miasteczka z aptekami, sklepami, marketami spożywczymi.

Ale zakwaterowanie na najwyższym poziomie to nie wszystko, co proponują największe , nadmorskie kurorty. Słoneczny Brzeg posiada jedno z najpiękniejszych kąpielisk w Europie. Piaszczyste, zadbane plaże i łagodne zejście do morza to idealny i bezpieczny odpoczynek dla rodzin z dziećmi. Czarnomorskie kurorty Bułgarii coraz częściej oferują kursy nurkowe, będące dla turystów niesamowitą frajdą, i czyniąc w ten sposób Bułgarię bardziej konkurencyjną dla takich ofert jak wakacje na Cyprze, w Chorwacji czy Grecji.

W samym Słonecznym Brzegu znajduje się także park wodny będący bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Sąsiedni Nessebar przyciąga turystów swoją wspaniałą zabytkową architekturą. To starożytne miasto, określane mianem bułgarskiej perły architektonicznej jest wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mimo, że noclegi w Słonecznym Brzegu wcale nie należą do najwyższych, to osoby poszukujące czegoś tańszego mogą skorzystać z ofert sąsiedniego Kraniewa, Św. Własu lub Elenite- kwatery o światowym standardzie, usługi na najwyższym poziomie i taniej niż w innych kurortach, a do tego dużo spokojniej.


Wspaniała plaża, cudowny klimat, ciekawe położenie Słonecznego Brzegu sprawiają, że wybierając ten kurort na wakacyjny wypoczynek będziemy mieli udane i niezapomniane wczasy. Relaks, odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie to gwarant wspaniałego urlopu, a to zapewni właśnie Słoneczny Brzeg.

Podpis

mywojko


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl