Last minute – wakacje marzeń – prawda czy mit?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Ines Bernis

Czytano: 907 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 470 | Data: Wed, 18 Sep 2013 | 11 komentarzy

Zdecydowanie ostatnimi czasy popularność turnusów last minute, czyli na ostatnią chwilę wzrosła. Niewątpliwe wszystkich podróżujących kusi propozycja spędzenia zagranicznych wakacje w komfortowych warunkach za nieduże pieniądze.

Jeżeli rozważamy tego typu wczasy z pewnością nurtuje nas wiele pytań, a w szczególności zastanawiamy się, czy wakacje marzeń w formule last minute to prawda czy zwykły mit.

MIT 1. Niższa cena, gorsze warunki

Wśród podróżnych wyruszających na wczasy nie ma żadnego rozróżnienia na tych, którzy kupili wczasy z dużym wyprzedzeniem oraz na tych, którzy skorzystali z oferty wakacji na ostatnią chwilę. Wynika to głównie z tego, że zarówno przy opcji first minute, jak i last minute wakacje są tak samo organizowane. Turyści lecą tym samym samolotem oraz nocują w wybranych przez siebie hotelach. Podobnie też już na miejscu wypoczynku, Klienci z opcji last minute mają prawo korzystać z takich samych udogodnień jakie przysługują innym podróżującym. Jeżeli jednak zauważymy jakąkolwiek rozbieżność w jakości usług i warunki nie będą odpowiadać tym, które były przewidziane w umowie, mamy prawo złożyć reklamację u touroperatora.

MIT 2. Biuro podróży traci

Proponowanie wycieczek w formule last minute nie oznacza, że przedsiębiorstwo, które je oferuje ma jakiekolwiek problemy finansowe i musi sprzedać wszystkie oferty, ponieważ w innym przypadku straci. Jest wręcz przeciwnie, zapełnienie w 100% miejsc na dany turnus zapewnia zyski nawet jeżeli firma turystyczna musi obniżyć cenę o 30 lub nawet 40 %. Wynika to bowiem z faktu, że wolne miejsca w samolotach oraz w hotelach, które zostały uprzednio zarezerwowane generują większe starty aniżeli drobna obniżka cen.

PRAWDA – Mały wybór ofert

Jeżeli postanowiliśmy zakupić wycieczkę w opcji last minute powinniśmy pogodzić się z faktem, że zaproponowane przez biuro oferty nie spełnią naszych wszystkich oczekiwań. Co prawda kierunków wakacyjnych jest mnóstwo, ale możliwe, że akurat te wycieczki, które Państwa najbardziej interesują będą już wcześniej wyprzedane. Warto w takiej sytuacji pójść na kompromis i zdecydować się na wczasy w innym miejscu, co może okazać się doskonałą okazją do odwiedzenia jeszcze nie znanego nam miejsca.

MIT 3. Trudno porównać oferty last minute

Aktualnie w Internecie znajdziemy szereg portali skupiające oferty największych biur podróży w jednym miejscu. Dzięki czemu nie trzeba odwiedzać osobno stron internetowych touroperatorów, aby znaleźć ofertę wakacji last minute w najlepszej cenie.

Niewątpliwie można dostrzec, że polskie społeczeństwo dojrzało do realizacji wakacji w opcji last minute, co kiedyś wydawało się dla niektórych wręcz niemożliwe. Jednakże sytuacja gospodarcza naszego społeczeństwa zmusza do poszukiwania na każdym kroku oszczędności, a ponieważ nie warto całkowicie rezygnować z wakacji warto kupić je taniej, na ostatnią chwilę. W ten sposób po raz kolejny spędzimy niesamowite wczasy.

 Podpis

Ines Bernis


Rating: 4.0

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl