Jak zaplanować wyjazd?

PDF | Widok wydruku | Html

Autor: Admin

Czytano: 602 razy | Kategoria: Turystyka | Ilość słów: 452 | Data: Tue, 7 Jan 2014 | 0 komentarzy

Z racji coraz tańszych lotów do innych krajów i tego, że do wielu z nich możemy się udać bez paszportu, weekendowe wyjazdy są ostatnio bardzo popularne. Jak zaplanować taki wyjazd by był zarówno udany, jak i nie pochłonął wszystkich naszych oszczędności?

Miejsce

Pierwszą kwestią, którą musimy ustalić jest miejsce wyjazdu. Bez niego nie będzie można przejść do dalszych ustaleń. Miejsce może być dowolne – Londyn, Paryż, Zakopane, Wiedeń – co tylko chcemy. Do większości z nich możemy dojechać każdym środkiem transportu (od autobusu, po pociąg czy samolot).

 

Czas

No dobrze, mamy już miejsce. Teraz przyszedł czas wyboru okresu w którym będziemy podróżować. Weekendowe wyjazdy wiążą się często z wzięciem jedno dnia wolnego (piątku lub poniedziałku) więc taki wyjazd zależy m.in. od możliwości wzięcia urlopu w pracy. Wybierając okres ważne jest też sprawdzenie, czy w danym, kraju w owym okresie nie ma święta. Nie chcielibyśmy chyba udać się do miejsca, gdzie będzie setek osób lub pozamykane najważniejsze zabytki/sklepy/restauracje.

 

Transport

Tutaj, z roku na rok mamy coraz większe możliwości. Nie dość, że odpowiednio wcześniej możemy kupić tanie bilety lotnicze, to powstaje coraz więcej tanich połączeń autobusowych. Z takich miast jak Wrocław dojedziemy do Pragi, Wiednia czy Drezdna. I to za symboliczna kwotę. Przy bookowaniu biletów lotniczych warto zwrócić uwagę na transport to hostelu/schroniska. W większych miastach, lotniska mieszczą się w odległości nawet kilkudziesięciu kilometrów. Pamiętajmy jednak – im wcześniej zarezerwujemy bilet, tym taniej.

 

Nocleg

Przy noclegu można skorzystać z kilku rozwiązań. Są to kolejno hostel, hotel, apartament lub kemping. Można też przenocować u znajomych lub skorzystać z coach surifngu. Ta ostatnia opcja polega na wynajęciu „kanapy” u kogoś w zamian za możliwość przenocowania w naszym domu, gdy osoba ta będzie odwiedzać nasz kraj. Miejsce rezerwuje się przez stronę coachsurfing. Warto wybierać jedynie pośród zweryfikowanych i pozytywnie opiniowanych ofert. Większość korzysta z tej opcji głównie z powodu cięcia kosztów. Noclegi za granicą wahają się przeciętnie w granicach 100 zł. Przy wyborze noclegu ważna jest jego lokalizacja. Niech niska cena niech zaprowadzi nas na obrzeża miasta, z którego dojazd do centrum stanowczo podwyższy koszty całego wyjazdu.

 

Bagaż

Podczas weekendowych wyjazdów najbardziej sprawdzą się małe walizki (te, których wymiary pasują do wymogów bagażu podręcznego) lub plecaki. Są one komfortowe w transporcie, a także pomieszczą najważniejsze rzeczy. W bagażu nie zapomnijmy spakować kilku ubrań na zmianę, podstawowych kosmetyków i ładowarki do telefonu. Ważne jest też sprawdzenie, czy w danym kraju nie panuje inne napięcie w gniazdkach (np. w Stanach Zjednoczonych) lub nie ma tam innej wtyczki (np. w Anglii)

 

To co, udanej podróży!Podpis


Rating: Not yet rated

Komentarze

Skomentuj

Nie masz uprawnień do komentowania. Musisz się zalogować.
© 2011 Artykulis.pl